Tvrdík povýšil váhajícího Nezmara. Slavii slíbil akademii i lehčí skupinu Ligy mistrů

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 2. 2020 15:48
Mimořádně úspěšný rok má za sebou fotbalová Slavia. Zisk titulu, účast v Lize mistrů a obří transfery Součka nebo Krále zaplnily klubovou pokladnu více než miliardou korun. Úspěchům odpovídají i smělé plány do budoucna. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci před jarem slíbil nejen obhajobu titulu, ale také novou akademii nebo lepší skauting. O čem také mluvil?
Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík | Foto: Milan Kammermayer

O ekonomice klubu

Prodeje hráčů, především Krále a Součka, u nějž se tedy jedná ještě o hostování s opcí, nám poskytly komfortní finanční polštář. Plán na následující tři roky, který jsem předkládal akcionáři, může téměř s jistotou pracovat s tím, že budeme v černých číslech. Vzrostla hodnota kádru. Na Ondru Koláře, ale i na další hráče jsme registrovali nabídky přesahující deset milionů eur. Proto věřím, že můžeme realizovat i další transfery v rozmezí deseti až dvaceti milionů. Jsem rád, že se začínáme blížit standardům zemí, které umějí prodávat hráče, z Česka to bylo dosud trochu složitější. Ale náš rozpočet nestojí na prodeji fotbalistů. Opírá se o příjmy z mezinárodních soutěží, robustní nárůst příjmů ze vstupného, prostředků od partnerů a o stabilního akcionáře. Jeho podpora je ovšem úměrná, nechceme před ním stát s nataženou rukou.

O změnách v majetkové struktuře

Současným jediným akcionářem Slavie i Eden Arény je CITIC Group. Vstup druhého akcionáře, společnosti Sinobo, která momentálně Slavii podporuje  odbornými radami nebo ji pomáhá spolufinancovat například formou půjček, se dokončuje u čínských regulatorních orgánů.

O ambicích 

Nemůžeme mít jiné cíle než obhájit titul. Chtěl bych završit hattrick, získat svůj třetí titul v čele klubu a na dres Slavie nechat přišít druhou zlatou hvězdu. Po loňsku nemůžeme mít ani jinou ambici, než se znovu dostat do základní skupiny Ligy mistrů. V případě, že se to podaří, slibuju, že se osobně zúčastním losování a pokusím se přivést hratelnější soupeře, než tomu bylo v této sezoně.

O trenérech 

Chci tenhle fantastický realizační tým udržet ve Slavii a udělat pro to maximum. Představenstvo klubu v současné době navrhlo trenérskému týmu kontrakty na tři a půl léta s oboustrannou opcí na jeden rok. Celkem tedy jde o čtyři a půl roku.

O vedení klubu

Jsem rád, že budeme pokračovat ve spolupráci s Janem Nezmarem. Kolem jeho jména propukla velká diskuze. Je mimořádným expertem, klíčovým člověkem pro vyhledávání hráčů, pro spolupráci s Trpišovským a A-týmem. Honza bude mít ze své pozice druhého viceprezidenta klubu na starosti primárně skauting. Národní, mezinárodní a jeho spolupráci s A-týmem a částečně s B-týmem. Nezmarovu pozici sportovního ředitele převezme bývalý slávistický hráč a nynější člen představenstva Jiří Bílek. Ten bude primárně odpovídat za mládež a akademii.

O přestavbě týmu

Máme jaro na to, abychom do týmu zakomponovali mladé hráče. Pořád mě ale trápí pocit, že mi svatá trojice Souček, Hušbauer a Škoda při vstupu do druhé části sezony chybí. Tomáš naplnil své ambice zkusit Premier League, která byla jeho snem, Milan a Pepa měli přání ještě zkusit zahraničí. Transfery jsme dělali vědomě, s ohledem na to, že máme dostatečný náskok v čele ligy. Kdyby byl jeden nebo dva body, pravděpodobně bychom je nepustili. Uvidíme, jak se podaří nám je nahradit. Problém je absence kvality hráčů v lize pro úroveň Slavie. Není žádný tajemstvím, když řeknu, že náhradu za Tomáše Součka, defenzivního záložníka, hledáme v zahraničí.

O infrastruktuře

Mým cílem je zkvalitnění zázemí a infrastruktury. Fotbalového stadionu, zázemí A-týmu a mládežnické akademie. Otevíráme restauraci a sportbar v prostorech stadionu, chceme zkvalitnit fanshop. Stavíme novou posilovnu, investujeme do pokročilé analytiky a počítáme s tím, že vybudujeme další dvě vyhřívaná hřiště za Edenem.

O mládežnické akademii

Tu považuju za svůj jediný nesplněný rest v čele Slavie. Momentálně hledáme vhodné pozemky a také o tom chceme jednat s vedením hlavního města Prahy. To sice deklarovalo, že spolupráce s čínskými městy Peking nebo Šanghaj nemá žádné konkrétní náměty, ale já doufám, že to není jen o kritice, ale o vytváření příležitostí. Byli bychom velmi rádi, kdybychom za pomoci magistrátu získali pozemek, ať už ve formě pronájmu, nebo úplatou, jak to vidíme například u Sparty, která má fantastické podmínky na Strahově. Případně u Bohemians, kterým radnice chystá investici do přestavby stadionu. Já to našim sousedům velmi přeji, ale doufám, že Praha pomůže poskytovat podobné zázemí i nám. Byl bych rád, kdybychom v letošním roce do výstavby akademie pomyslně kopli. Inspirací je nám DAC Dunajská Streda, která do akademie investovala 14 milionů eur. To považuju za minimum, budeme chtít minimálně stejně kvalitní akademii.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Tisícovky lidí v Drážďanech demonstrovaly proti Pegidě

Tisícovky lidí večer v Drážďanech demonstrovaly proti radikálnímu hnutí proti islamizaci Pegida a proti předsedovi durynské organizace protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Björnu Höckemu. Do ulic saské metropole vyšly také tisíce stoupenců Pegidy.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Tunisko nejspíš čekají předčasné volby, potvrdil tamní prezident

Tuniský prezident Kaís Saíd potvrdil záměr vypsat předčasné volby v případě, že nová vláda nezíská důvěru. Sestavením kabinetu je momentálně pověřený někdejší ministr financí Iljás Fachfách, kterého Saíd navrhl v lednu poté, co jeho předchozího kandidáta parlament neschválil. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Nejlepšími sportovci roku jsou Messi, Hamilton a Bilesová

Držiteli trofeje Laureus pro nejlepší sportovce minulého roku jsou argentinský fotbalista Lionel Messi, britský pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Ta obhájila loňské prvenství, ocenění označované za sportovního Oscara poprvé získala už v roce 2016. Messi s Hamiltonem, kteří v mužské části ankety dostali stejný počet hlasů, zvítězili poprvé.

Hamilton, jenž se loni pošesté stal mistrem světa F1, převzal trofej od bývalého francouzského fotbalového trenéra Arsénea Wengera. Messi, který je v dvacetileté historii ankety prvním vítězným zástupcem kolektivního sportu, ani Bilesová se dnešního vyhlášení v Berlíně nezúčastnili.

Bilesová na loňském světovém šampionátu rozšířila sbírku zlatých medailí o dalších pět, v 22 letech už má na kontě rekordních 19 titulů. V anketě dostala přednost před americkou lyžařkou Mikaelou Shiffrinovou, jamajskou sprinterkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou, japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou, americkou fotbalistkou Megan Rapinoeovou a americkou běžkyní Allyson Felixovou.

Mezi muži se do finálové nominace dostali kromě Messiho s Hamiltonem i keňský maratonec Eliud Kipchoge, španělský tenista Rafael Nadal, španělský motocyklový jezdec Marc Márquez a americký golfista Tiger Woods.

V kategorii Návrat roku zvítězila německá pilotka formule 3 Sophia Flörschová, která se po těžkém zranění páteře dokázala vrátit k závodění. Za průlom roku byl oceněn kolumbijský cyklista Egan Bernal, vítěz Tour de France. Týmem roku jsou jihoafričtí ragbyoví mistři světa, nejlepší v akčních sportech je americká snowboardistka Kim Chloeová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy