V hlavní roli zase Trpišovského šťastná ruka, Musa rozhodl zápas v Příbrami

ČTK ČTK
2. 6. 2020 23:37
Chorvatský fotbalista Petar Musa se v Příbrami dostal na hřiště až v průběhu druhého poločasu, ale slávistický trenér Jindřich Trpišovský měl při střídání opět šťastnou ruku.

Dvaadvacetiletý útočník v 82. minutě utkání 27. prvoligového kola rozhodl o vítězství Pražanů 1:0. Musa se desátým gólem v sezoně posunul do čela tabulky střelců, kde je aktuálně šest hráčů.

Musa přišel z lavičky v 69. minutě, aby zvýšil sílu Slavie ve vzdušných soubojích s domácí obranou. Po třináctiminutovém pobytu na trávníku v pokutovém území využil rozhozenou obranu domácích a podle televizního záběru možná i dotek ruky svého spoluhráče Davida Zimy.

"Přišel jsem na hřiště, abych týmu pomohl a je důležité, že se to podařilo. Ale tím že to byl klíčový gól, mám radost o to větší. Je důležité, že náš náskok před Plzní před vzájemným zápasem zůstane stejný," vysvětlil Musa v nahrávce pro média.

Při svém postavení v šestnáctce se skvěle orientoval a přesnou střelou překonal brankáře Martina Melichara. "Taková je naše domluva, vždy zavírám zadní tyč. Navíc mi pomohlo, že se míč před tím odrazil od domácího obránce," popsal svou branku záhřebský rodák.

Stejně jako spoluhráči přiznal, že utkání proti poslední Příbrami stálo lídry tabulky hodně dřiny. "Byl to těžký zápas, bylo to především o bojovnosti. V naší situaci jsou ale i takové body hodně důležité," konstatoval Musa.

Na podzim během hostování v Liberci vstřelil sedm ligových branek, na jaře se za Slavii prosadil potřetí a ve zbytku sezony bude vedle mistrovského titulu bojovat také o korunu pro krále střelců. "Je to muž správného okamžiku, splnil přesně naše pokyny, celé hra po příchodu střídajících hráčů nahoru. Orientace Petara je velmi dobrá, zachránil nám už spoustu bodů," ocenil kouč Trpišovský.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Prověřování Vrbětické kauzy se soustředí na jedinou verzi, uvedl šéf dozorujícího státního zastupitelství

Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU, která vychází z logických dedukcí a řady opatřených důkazů. Řekl to ve čtvrtek Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze "mimořádně klíčové" poskytnutí právní pomoci ze zahraničí. Dodal, že vyjadřovat se k možnému odložení věci je nyní předčasné. Připustil ale, že i takové ukončení kauzy může nastat.

"Trestní řízení související s explozemi muničních skladů ve Vrběticích je v současné chvíli ve fázi prověřování, což znamená, že doposud žádné osobě nebylo sděleno obvinění," uvedl Sladký. "Mohu vyloučit, že by kdokoliv již byl souzen a zproštěn obžaloby pro jednání související s těmto výbuchy," doplnil. Zároveň pochválil práci policistů i zpravodajců.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Šéf vojenských zpravodajců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy