V hlavní roli zase Trpišovského šťastná ruka, Musa rozhodl zápas v Příbrami

ČTK ČTK
2. 6. 2020 23:37
Chorvatský fotbalista Petar Musa se v Příbrami dostal na hřiště až v průběhu druhého poločasu, ale slávistický trenér Jindřich Trpišovský měl při střídání opět šťastnou ruku.

Dvaadvacetiletý útočník v 82. minutě utkání 27. prvoligového kola rozhodl o vítězství Pražanů 1:0. Musa se desátým gólem v sezoně posunul do čela tabulky střelců, kde je aktuálně šest hráčů.

Musa přišel z lavičky v 69. minutě, aby zvýšil sílu Slavie ve vzdušných soubojích s domácí obranou. Po třináctiminutovém pobytu na trávníku v pokutovém území využil rozhozenou obranu domácích a podle televizního záběru možná i dotek ruky svého spoluhráče Davida Zimy.

"Přišel jsem na hřiště, abych týmu pomohl a je důležité, že se to podařilo. Ale tím že to byl klíčový gól, mám radost o to větší. Je důležité, že náš náskok před Plzní před vzájemným zápasem zůstane stejný," vysvětlil Musa v nahrávce pro média.

Při svém postavení v šestnáctce se skvěle orientoval a přesnou střelou překonal brankáře Martina Melichara. "Taková je naše domluva, vždy zavírám zadní tyč. Navíc mi pomohlo, že se míč před tím odrazil od domácího obránce," popsal svou branku záhřebský rodák.

Stejně jako spoluhráči přiznal, že utkání proti poslední Příbrami stálo lídry tabulky hodně dřiny. "Byl to těžký zápas, bylo to především o bojovnosti. V naší situaci jsou ale i takové body hodně důležité," konstatoval Musa.

Na podzim během hostování v Liberci vstřelil sedm ligových branek, na jaře se za Slavii prosadil potřetí a ve zbytku sezony bude vedle mistrovského titulu bojovat také o korunu pro krále střelců. "Je to muž správného okamžiku, splnil přesně naše pokyny, celé hra po příchodu střídajících hráčů nahoru. Orientace Petara je velmi dobrá, zachránil nám už spoustu bodů," ocenil kouč Trpišovský.

 

Právě se děje

Další zprávy