Euro v ohrožení? Trpišovský věří, že Provodovo zranění nebude tak vážné

ČTK ČTK
9. 5. 2021 22:15
Trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský věří, že zranění záložníka Lukáše Provoda nebude tak vážné, jak v první chvíli vypadalo. Český reprezentant musel v 31. kole první ligy v Olomouci už po 19 minutách střídat poté, co se mu podlomilo koleno. Nyní ho čeká vyšetření magnetickou rezonancí.
Lukáš Provod v utkání Evropské ligy proti Leicesteru.
Lukáš Provod v utkání Evropské ligy proti Leicesteru. | Foto: Milan Kammermayer

"Je to zatím spíše jen pocitové a po úvodní prohlídce fyzioterapeutů a doktora. Jasno budeme mít až po magnetické rezonanci v Praze. Nechci to zakřiknout, momentálně to ale vypadá lépe než v té první chvíli," řekl Trpišovský při on-line tiskové konferenci po výhře 1:0.

"Zasekla se mu noha a podlomilo se mu koleno. Momentálně to vypadá na nějaké poranění kolenních vazů. Všechno to ale jsou samozřejmě dohady, definitivně to určí až rezonance," doplnil Trpišovský.

Pokud by Provod utrpěl vážnější zranění a měl by přetržený zkřížený vaz, čekala by ho operace, dlouhá pauza a přišel by o evropský šampionát. V této sezoně patří k největším oporám Slavie, po nedávné nemoci se ale momentálně teprve dostává zpět o formy. Za reprezentaci odehrál v základní sestavě poslední tři zápasy a dal v nich jeden gól.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy