Trpišovský: Tecl bude jednička, Hilál má nůž na krku, musí ukázat, že na Slavii má

ČTK ČTK
22. 1. 2020 18:10
Po odchodech Milana Škody a Micka van Burena plánuje trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský odehrát 15 jarních ligových zápasů se dvěma útočníky. Jedničkou by měl být Stanislav Tecl, zatímco Júsuf Hilál má podle Trpišovského "nůž na krku". Obhájce titulu nechce posílit útok i proto, že v létě počítá s příchodem Petara Musy, který hostuje v Liberci.
Júsuf Hilál
Júsuf Hilál | Foto: Milan Kammermayer

"Máme dva klasické útočníky. Všichni vidí, že Standa Tecl se vrací zpátky do formy, ve které byl, hlavně pohybově. Veškeré testy měl skvělé, hlavně rychlostní. O Standovi jsem přesvědčený, že to bude útočník číslo jedna," řekl novinářům Trpišovský po prohře 0:1 v přípravném zápase s druholigovým Ústím nad Labem.

Tecl si na podzim připsal v 10 ligových zápasech gól, zatímco bahrajnský útočník Hilál v devíti startech ani jeden. "Júsuf má v uvozovkách trošku nůž na krku, aby dokázal, že na Slavii má. V tréninku má momenty, kdy mu nemůžete sebrat míč. Mluvil o tom Martin Hašek (jeho bývalý trenér v Bohemians 1905), u něho je to o tom, aby byl fyzicky na výši," konstatoval Trpišovský.

"Pokud ho nutíte do běhání, presinku, náběhů, tak se rychle unaví. Potřebuje na to kapacitu, kterou teď nabírá. Teď jde o to, aby zůstal zdravý. Útočník ve Slavii musí pracovat, běhat, mít výkony a dávat góly. Jedna věc je ukazovat to na tréninku. On nám to musí ukázat v zápasech," uvedl třiačtyřicetiletý kouč.

"Teď chceme vsadit na tuto dvojici, aby nám přes jaro ukázali, že mohou být útočníky číslo jedna i na příští sezonu, a hlavně si šetříme místo pro Petara Musu, se kterým hodně počítáme," prohlásil Trpišovský.

Jednadvacetiletý Chorvat přestoupil do Slavie v létě 2017, ale klub ho poslal na hostování na Žižkov a posléze do Liberce, kde na podzim nastřílel sedm branek v 17 ligových duelech. "Zvažovali jsme, jestli ho vzít sem už teď, nebo aby měl herní praxi, byl v prostředí, kde se mu daří a kde bude pravidelně hrát. Bylo to hodně velká téma," prozradil Trpišovský. Kromě Musy by se v létě měl k obhájci titulu vrátit i Van Buren, který je v Haagu pouze na hostování.

Slávistický kouč přiznal, že červenobílí zvažovali i angažmá ruského kanonýra Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi. "Uvažovali jsme o něm koncem podzimní části. Chtěli jsme hostování s opcí, ale kluby k dohodě nedospěly," uvedl Trpišovský.

Vršovický celek přivedl v zimní přestávce záložníka Patrika Hellebranda a předtím uplatnil opci na defenzivního univerzála Ladislava Takácse. K týmu se připojil i liberijský středopolař Oscar Dorley, který do Slavie přestoupil už v létě. Za největší posilu ale Trpišovský označil setrvání sportovního ředitele Jana Nezmara, přestože se v prosinci spekulovalo o tom, že podal výpověď.

"Jsem rád, že tady s námi zůstává, protože jsme něco rozpracovali a něčeho dosáhli, ale furt je před námi strašně moc práce, ať už na jaře nebo v další sezoně. On je taková hlava, u které se všechno sbíhá. Myslím si, že je nejhůře nahraditelný člověk ve Slavii. To, že zůstává, je možná ta největší posila v tomhle přestupním oknu," prohlásil Trpišovský.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

V budoucí chilské vládě usedne většina žen, poprvé obsadí i resort obrany či vnitra

Budoucí chilský prezident Gabriel Boric, který se ujme úřadu v březnu, v pátek představil svou vládu. Většinu v ní budou mít ženy, které obsadí 14 z 24 křesel. Žena poprvé bude řídit ministerstvo vnitra a v čele ministerstva obrany stane vnučka bývalého prezidenta Salvadora Allendeho, kterého v roce 1973 svrhl armádní puč vedený generálem Augustem Pinochotem. Kabinet nového prezidenta je poměrně mlády a různorodý, uvedla agentura AFP.

Boric, kterému bude v únoru 36 let, avizoval, že plánuje velké reformy. Do nové vlády jmenoval řadu lidí, kteří se podobně jako on angažovali v protestech a hnutí za sociální spravedlnost. Mluvčí vlády se například stane bývalá vůdkyně studentského hnutí a komunistická zákonodárkyně Camilla Vallejová. Bývalá šéfka lékařské komory Izkia Sichesová se stane ministryní vnitra a rezort zahraničí obsadí právnička se zaměřením na lidská práva Antonia Urrejolaová. Ministerstvo obrany bude řídit vnučka bývalého prezidenta Allendeho Maya Fernándezová.

"Tato vláda má za úkol položit základy velkých reforem," uvedl ve svém proslovu Boric, kterého část politologů označuje za krajně levicového politika. Během předvolební kampaně slíbil například reformy ve zdravotnictví, školství či v penzijním systému a posílení role státu v těchto oblastech. Boric tak vychází vstříc požadavkům, které v posledních letech vznesly časté protesty v chilských ulicích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy