Osudy odložených hvězd Slavie: Stochovo řecké trápení, Altintop našel místo v Bayernu

Jiří Škuba Jiří Škuba
29. 12. 2020 10:01
V prosinci jsou tomu tři roky, co trenér Jindřich Trpišovský převzal fotbalovou Slavii. Za tu dobu prošla jeho rukama řada zahraničních hráčů velkých jmen. Projděte si osudy těch, kteří se v červenobílém dresu stali nepotřebnými.
24. kolo HET ligy, Slavia - Karviná: Danny
24. kolo HET ligy, Slavia - Karviná: Danny | Foto: Milan Kammermayer

Danny

Nejzvučnější posila, která do české ligy za dlouhou dobu zamířila. Portugalský záložník nastupoval za Sporting Lisabon, Dynamo Moskva a proslavil se především v Zenitu Petrohrad, který ho v roce 2008 koupil za 30 milionů eur. S klubem třikrát vyhrál ligový titul, dvakrát domácí pohár a jednou evropský Superpohár. Za portugalskou reprezentaci nastoupil v 38 zápasech a dal čtyři góly. V sešívaném dresu se ovšem výrazněji neprosadil, hlavně proto, že při příchodu do Edenu už mu táhlo na 34. rok. Odcházel v létě 2018 a s Českem se rozloučil nevídaným gestem: Slavii odpustil miliony, které mu měly dle smlouvy náležet. Vrátil se do svého rodného klubu Marítima Funchal, kde o půl roku později ukončil kariéru. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy