"Trest beru jako chlap." Ďurica vynechá tři zápasy za to, že ukončil Masopustovi rok

15. 11. 2018 16:39
Obránce pražské Dukly Ján Ďurica a záložník Karviné Lukáš Budínský dostali od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace tresty zákazu startu na tři soutěžní zápasy. Ďurica bude dodatečně pykat za faul na jabloneckého Lukáše Masopusta, Budínský za zákrok na sparťana Bogdana Vatajela, po kterém na rozdíl od slovenského stopera v zápase dostal červenou kartu.
Ján Ďurica slaví gól v dresu pražské Dukly.
Ján Ďurica slaví gól v dresu pražské Dukly. | Foto: ČTK

Masopust se v 17. minutě na Julisce za stavu 2:0 pro Jablonec pokusil utéct podél lajny, ale Ďurica mu ostře zajel pod nohy a surovým zákrokem ho poslal k zemi. Šestatřicetiletý obránce dostal od rozhodčího Martina Nenadála pouze žlutou kartu, takže disciplinárka nemohla Ďuricovi rovnou zastavit činnost a nejdřív s ním musela zahájit řízení. Severočeši na hřišti posledního celku tabulky v zápase 14. ligového kola vyhráli 6:2. Zraněný Masopust bude Jablonci chybět do konce podzimní části sezony.

"Kdybych se mohl vrátit v čase, šel bych do souboje také tvrdě, to zranění Lukáše Masopusta mě ale velmi mrzí. Po zápase jsem mu psal sms, že mě mrzí, že se to stalo, bohužel to nejde vrátit," citoval Ďuricu web Dukly. "Dnes se na disciplinárce rozhodlo, že dostanu tři zápasy, což přijímám. Lukáš teď nebude moct nějaký čas hrát, trest beru jako chlap, začíná mi od zítra," dodal.

Minulý týden v pátek Ďurica pomohl Dukle k bezbrankové remíze v Mladé Boleslavi, ale nyní ho čeká pauza. Bývalý slovenský reprezentant vynechá páteční osmifinálový zápas MOL Cupu s Teplicemi, proti stejnému soupeři si nezahraje ani v první lize, kde ještě přijde o pražské derby na hřišti Bohemians 1905.

"Doufám, že to bude rychle za námi, je mi líto, že nemohu hrát zrovna v důležitých zápasech, které nás teď čekají. Takový je fotbal. Neměl jsem v úmyslu nikoho zranit a ještě jednou se omlouvám," uvedl zkušený obránce.

Budínský v sobotním duelu 15. kola nejvyšší soutěže proti Spartě nejprve ve 34. minutě otevřel skóre z penalty, ale o deset minut později zajel ostrým skluzem do Rumuna Vatajela. Sudí Pavel Julínek sice karvinskému záložníkovi nejprve udělil žlutou kartu, po přezkoumání u videa ale napomenutí změnil na vyloučení. Letenští nakonec ve druhém poločase výsledek otočili a zvítězili 3:1.

Budínský za nesportovní chování po vyloučení navíc od disciplinárky dostal pokutu 10 tisíc korun. Šestadvacetiletý hráč předposlední Karviné nepomůže v ligových utkáních se Slavií, Mladou Boleslaví a Jabloncem.