Trenér Slovácka Levý: V přípravě nás trápí zranění, máme hodně úzký kádr

Marek Janoš Marek Janoš
10. 7. 2016 10:48
V červnu se po deseti letech vrátil trenér Stanislav Levý na lavičku prvoligového Slovácka. Loňský osmý tým nejvyšší české soutěže převzal po trenéru Svatopluku Habancovi, který kývl na nabídku brněnské Zbrojovky. Levý se vrátil do Česka po pěti letech, kdy trénoval kluby v Polsku a Albánii.
Stanislav Levý.
Stanislav Levý. | Foto: ČTK

Uherské Hradiště – Trenér Stanislav Levý prožívá perné léto. Na začátku června se stal oficiálně novým trenérem Slovácka. Na seznámení s týmem neměl mnoho času, a tak si pomyslnou mozaiku hráčů skládá za pochodu.

„Mám na vás jen deset minut,“ omlouval se na začátku rozhovoru s tím, že má nabitý program. Slovácko za sebou má polovinu letní přípravy, v té druhé jej čeká letní soustředění v Rakousku. Ligu tým z Uherského Hradiště načne zápasem se Spartou.

Ve funkci hlavního trenéra Slovácka jste více než měsíc. Jak byste tuto dobu charakterizoval?

Letní příprava začala teprve před třemi týdny. Co se týče přístupu hráčů, tak by se dalo říct, že je všechno v pořádku. Přípravu nám trošičku kazí zranění. Dlouhodobější absence čeká útočníka Francise Koného a obránce Standu Hofmanna. Se zraněními se musíme vyrovnat. Šanci proto dostali hráči z juniorky. Průběžně si vyhodnocujeme, jak to vypadá, a diskutujeme o dalších možnostech.

Máte za sebou pět let působení v zahraničí. Máte už nějaký obrázek o klubu, abyste jej mohl srovnat s předchozími angažmá?

Každá štace je jiná. Působil jsem šestnáct let v Německu, potom jsem byl v Polsku a v Albánii, kam jsem se později ještě jednou vrátil. Je těžké srovnávat, protože každá země má svá specifika. V každém klubu se snažím odevzdávat absolutní maximum a to budu dělat i tady.

Jaký máte pocit z kabiny?

Co se týče přístupu, nevidím větší problémy. Je tu spousta mladých kluků, kteří mají kariéru před sebou, ale musí na sobě ještě hodně pracovat a poprat se o místo. Náš kádr je relativně úzký, ale i o tom diskutujeme.

Vzhledem ke zraněním jste mluvil o možném posílení mužstva. Můžete k tomu říct něco bližšího?

V pondělí proběhla schůzka s ředitelem klubu Vladimírem Krejčím, ale nebyl u toho sportovní ředitel Petr Pojezný, který je momentálně mimo republiku. Znovu se tedy potkáme následující pondělí po zápase s polským Radomiakem Radom a prohloubíme diskuzi. Před schůzkou bych ještě nechtěl o těchto záležitostech mluvit.

Radost fotbalistů Slovácka
Radost fotbalistů Slovácka | Foto: ČTK

Jaké věci jste oproti předchozímu trenéru Habancovi změnil?

Nevím, jak vypadaly tréninky mého předchůdce Habance, ale myslím si, že každý trenér má svůj rukopis. Trenéři mají různě postavené tréninky, přípravy na utkání a další věci. Je důležité poznat kádr a jeho jednotlivce, což v mém případě stále ještě probíhá. Tři týdny na seznámení s týmem jsou relativně krátká doba. Potom se pokusím mužstvu napasovat taktiku, kterou budeme chtít hrát. Na to máme ještě tři týdny, ve kterých nás čekají těžké zápasy. Ty by měly jasně ukázat, kde ještě eventuálně máme problémy.

Mohl byste alespoň naznačit možná úskalí?

Máme hodně mladých hráčů, kteří dostali šanci v přípravě. Současně je kádr docela úzký, ale já nedělám mezi hráči rozdíly podle věku nebo jména. Důležité je mít v týmu konkurenci, protože tím rostou výkony každého hráče. O tom budu s vedením také mluvit.

Čeká vás soustředění v Rakousku, co bude jeho hlavní náplní?

Do ligy moc času nezbývá, takže se budeme soustředit hlavně na herní záležitosti. Budeme pilovat taktické věci, standardní situace a podobně. Pokud se nestane nic neočekávaného, budeme hrát proti hodně zajímavým zahraničním soupeřům.

Mohl byste závěrem přidat tip na vítěze Eura?

Nejsem žádný tipér, ani nesázím. (úsměv) Předturnajové prognózy se ale do určité míry potvrdily, i když je poznamenalo brzké vypadnutí Španělů. Před začátkem Eura jsem říkal, že daleko projdou Němci i Francie. Podle mě byl jejich zápas předčasným finále.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 1 hodinou

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy