Teplice dokončily výměnu. Hejkala nahrazuje asistent reprezentační dvacítky Kučera

ČTK ČTK
30. 11. 2020 19:00
Novým trenérem fotbalistů Teplic se stal Radim Kučera. Na lavičce 15. celku prvoligové tabulky nahradil Stanislava Hejkala, který skončil po nedělní domácí porážce 0:1 s pražskou Spartou. Severočeský klub o tom informoval na svém webu.
Radim Kučera.
Radim Kučera. | Foto: Dalibor Sosna

Kučera při posledním klubovém angažmá vedl druholigovou Jihlavu, odkud odešel po minulé sezoně. V nejvyšší soutěži šestačtyřicetiletý kouč zatím působil v Ostravě od června 2017 do března 2018. Kučera by měl i po nástupu do Teplic zůstat asistentem trenéra u české reprezentace do 20 let.

"Jsem rád, že mě Teplice oslovily, a věřím, že posuneme mužstvo nahoru. Vím, že nás čeká těžší začátek vzhledem k losu i zraněním a nemocem. Budeme muset zmobilizovat všechny síly a udělat do zimy co nejvíce bodů, aby jaro nebylo v totální hektice," řekl Kučera.

Teplický tým prohrál poslední čtyři ligové zápasy. V aktuálním ročníku "Skláři" v devíti kolech utrpěli sedm porážek, získali pouze šest bodů a jsou těsně nad sestupovým pásmem.

"Hledali jsme trenéra, který se nebojí vypjatých momentů a umí také dobře pracovat s mladými hráči. Ty navíc dobře zná i ze svého působení u reprezentační dvacítky, kde je na postu asistenta. Naším cílem je co nejrychlejší posun z pater tabulky, ve kterých se nyní nacházíme, ideálně do její horní poloviny," uvedl sportovní ředitel klubu Štěpán Vachoušek.

Nový hlavní kouč si s sebou přivedl asistenta Josefa Dvorníka a trenéra brankářů Josefa Hanzálka, kteří nahradili Pavla Drska a Kamila Čontofalského.

"Je to impulz i pro hráče, tato obměna realizačního týmu. S Pepou Hanzálkem jsem působil ve Znojmě i v Jihlavě, takže znám jeho práci velmi dobře. Pepu Dvorníka znám ještě z hráčské kariéry, mám na něj velmi dobré reference, je to podobná krevní skupina a máme stejný pohled na fotbal," vysvětlil Kučera.

První trénink v Teplicích povede v úterý odpoledne, v neděli se jeho svěřenci představí v Mladé Boleslavi. "Budeme se snažit co nejdříve vtloukat hráčům naši strategii a automatismy, které po nich budeme chtít, aby to co nejrychleji vnímali a chápali," konstatoval bývalý obránce německého Bielefeldu nebo Olomouce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy