Vrba, Jílek ani Hašek. Hlavní favorité sázkových kanceláří se Spartou nejednají

Marek Janoš ČTK Marek Janoš, ČTK
27. 4. 2019 22:13
Martin Hašek měl být podle spekulací jedním z kandidátů na hlavního trenéra pražské Sparty poté, co po středeční porážce v derby klub odvolal Zdeňka Ščasného. Před nadstavbovou částí si však trenér Bohemians nedokáže představit, že by tým opustil. Na Letnou se nechystají ani další favorité sázkových kanceláří Pavel Vrba a Václav Jílek.
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Milan Kammermayer

Bohemians na Slovácku v závěrečném kole základní části Fortuna:Ligy až do poslední minuty bojovali o účast ve skupině o Evropu. Po remíze 1:1 budou ovšem klokani hrát pouze skupinu o záchranu. 

Trenér Hašek tak po zápase smetl všechny spekulace o možném zájmu letenského klubu ze stolu. "Vůbec si neumím představit, že bych za této situace nedokončil sezonu v Bohemce," řekl. Navíc o něj Sparta údajně neprojevila zájem. "Vůbec nikdo mě nekontaktoval. Mám stejné informace jako ostatní - z médií. A žádné jiné," zdůraznil.

Pokračující nadstavbovou část hodnotí trenér klokanů kladně. "Před sezonou jsem byl velký zastánce nového systému. Teď jsme spolu se Slováckem a Opavou ve špatné situaci. Pro Karvinou je to super, za normálních okolností by spadla," upozornil Hašek na paradoxy nového soutěžního modelu.

"Cestou si na benzince koupíme třetinku piva a budeme řešit spodní skupinu. Pokud by byl se třicátým kolem konec sezony, dali bychom si více třetinek, ale místo toho nás čeká tento boj," dodal s úsměvem.

Na nadstavbovou část se nicméně těší, bude podle něj divácky atraktivní. "Pro diváka je to nesmírně zajímavé, uvidí spoustu zápasů pro všechno. Podle mě nás čeká spoustu zápasů ve skvělém počasí, na skvělých terénech. I dnes byl povrch perfekt," pochvaloval si pažit na Slovácku, který před rokem a půl po zimní pauze kritizoval.

Vrba nespekuluje, Jílka zájem těší

Plzeňský Pavel Vrba, olomoucký Václav Jílek a Martin Hašek z Bohemians 1905 patří podle spekulací médií i prognóz sázkových kanceláří mezi hlavní adepty na post nového kouče sparťanských fotbalistů po odvolání Zdeňka Ščasného. Ani jeden ze tří trenérů, kteří mají platné smlouvy ve svých klubech, však podle svých slov zatím nabídku od letenského klubu nedostali.

"Je úplně zbytečné to řešit, já jsem žádnou nabídku nedostal. Na rozdíl od novinářů nespekuluju a až něco přijde, budu to řešit. Já nemám co řešit," řekl Vrba na tiskové konferenci po vítězství Plzně 4:0 nad Duklou Praha v závěrečném 30. kole základní části první ligy.

Nabídku od Sparty zatím nedostal ani olomoucký Jílek. Ten navíc před pár dny o dva roky prodloužil smlouvu se Sigmou. "Musím říct, že samozřejmě aspoň mediální zájem Sparty je svým způsobem potěšující. Doposud žádný kontakt ani jednání neproběhly, těžko pak můžu mluvit o nějakém rozhodování, myšlenkách. Odvíjelo by se to až od případného jednání," uvedl Jílek po prohře 1:2 na Slavii, po níž Sigmu čeká prostřední skupina nadstavby o Evropu a semifinálové dvojutkání se Zlínem.

"V této chvíli jsem trenérsky vázaný tady a všechno jsou to hypotézy a spekulace. Zájem, pokud přijde, je pěkná věc, je to o nastavení principů, zásad. Pokud to bude dávat logiku, tak se o tom můžeme bavit," dodal Jílek.

Na Letné stejně jako Hašek už v minulosti působil, dělal tam asistenta trenéra. "Byl jsem v takové pozici, která je těžko srovnatelná s hlavním trenérem, který je na ráně a má plnou odpovědnost. Moje pozice tenkrát s (Vítězslavem) Lavičkou byla úplně jiná a nesrovnatelná," uvedl Jílek.

Ščasný byl odvolán po středeční porážce Sparty 0:3 v semifinále domácího poháru v derby na Slavii. Mužstvo dočasně převzal dosavadní asistent Michal Horňák a v premiéře s ním zvítězil 3:0 v Opavě.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Lékárníci požadují přístup k záznamům o lécích, které pacienti pobírají

Lékárníci chtějí mít stejný přístup do lékového záznamu pacienta jako lékaři. Jen tak podle nich mohou poskytnout pacientům co nejlepší péči. Léková novela nyní čeká ke schválení ve Sněmovně. Lékárníkům vadí, že Senát navrhl, aby si pacienti mohli vybrat, kteří lékaři a lékárníci budou moci nahlížet do pacientových lékových záznamů.

Vládní novela má v duchu původního záměru zajistit, že ošetřující lékaři a lékárníci budou sdílet údaje o lécích, které má pacient předepsané. Smyslem je zabránit předepisování léků, jejichž vzájemné užívání by mělo nežádoucí účinky na pacienta.

Návrh senátorů Jitky Seitlové a Václava Hampla z klubu KDU-ČSL má však umožnit, aby pacient mohl souhlas s nahlížením do lékového záznamu udělit všem lékařům a lékárníkům, nebo pouze vybraným. Souhlas by mohl udělit kdykoliv a kdykoli jej také odvolat. Senátoři to zdůvodnili mimo jiné obavami ze zneužití možnosti zjistit, jaké léky pacient bere.

"Obavy ze zneužití údajů jsou naprosto zbytečné. Lékárníci jsou jednak vázáni mlčenlivostí stejně jako lékaři, lékový záznam je navíc opatřen řadou zabezpečení. Pouze lékárník, ze všech pracovníků v lékárně, bude moci na základě vlastního osobního bezpečnostního certifikátu vstupovat do tohoto systému," sdělil dnes prezident lékárnické komory Lubomír Chudoba. Navíc, v lékovém záznamu bude zaznamenána kompletní elektronická stopa a případné zneužití bude podléhat významným finančním sankcím i trestněprávní odpovědnosti, dodal.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Skončila odstávka druhého bloku jaderné elektrárny Dukovany

V jaderné elektrárně Dukovany v sobotu skončila odstávka druhého bloku. Výroba elektřiny měla původně začít na konci června, ale kvůli opravě netěsnosti v parogenerátoru se odstávka o téměř tři měsíce prodloužila.

"Elektřinu začal blok dodávat ve 12:57 hodin", řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. V Dukovanech tak nyní pracují tři ze čtyř výrobních bloků. Na prvním výrobním bloku energetici dokončují plánovanou odstávku pro výměnu paliva.

"Přednost má vždy bezpečnost a jistota o stavu zařízení. Proto jsme si na diagnostice stavu, přípravě postupu, samotné opravě i následných zkouškách dali mimořádně záležet. Teprve na základě vyhovujících výsledků jsme se rozhodli druhý výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany opět uvést do provozu," uvedl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Plánovaná odstávka prvního bloku skončí na přelomu září a října. Elektrárna Dukovany je v provozu od roku 1985. Loni dodala do sítě 14,25 TWh elektřiny. ČEZ prověřuje možnosti provozu nynějších bloků přibližně do roku 2045.

Zdroj: ČTK
Další zprávy