Top 10 zimních posil: ze zahraničí dorazila zvučná jména, z ČR neokoukaní talenti

mar mar
7. 2. 2019 16:15
Už o víkendu se česká FORTUNA:LIGA opět rozeběhne prvním jarním kolem. Přestože přestupové okno bylo v Česku zatím spíš o velkých odchodech, zajímavá jména se objevila i na straně posil. Několik klubů přivedlo krajánky ostřílené zahraničím, další vsadili na méně známé, ale o to možná zajímavější tváře.
ČR-Skotsko: Kamil Vacek
ČR-Skotsko: Kamil Vacek | Foto: Milan Kammermayer

Kamil Vacek do Bohemians

Po sérii odchodů důležitých hráčů byli fanoušci klokanů značně rozladění. Nicméně sportovní úsek klubu nezahálel a na přestupovém trhu se mu povedlo ulovit Kamila Vacka. Spolehlivý jednatřicetiletý záložník v Česku naposledy působil ve Spartě. Mezitím hrál za Maccabi Haifa, Slask Vratislav a Odense. V Bohemians plánuje oživit kariéru. Ze strany zeleno-bílých jednoznačně skvělý tah.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy