Křetínský, Číňané, Pelta, ale i město. Kdo jsou majitelé českých fotbalových klubů?

Podnikatel Daniel Křetínský, majitel fotbalové Sparty.
Slavia Praha: čínská developerská společnost Sinobo (na snímku z roku 2019 šéf klubu Jaroslav Tvrdík s Cchajem Chua-siangem, předsedou představenstva CITIC Europe Holdings).
Sparta Praha: Daniel Křetínský.
Jablonec: Miroslav Pelta.
1. FC Slovácko: holding Z-Group (na snímku předseda představenstva holdingu i klubu Zdeněk Zemek).
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
10. 4. 2021 18:33
Projděte si, komu patří kluby v české fotbalové Fortuna:Lize.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy