Tetteh začal ve Spartě gólem, prohru s Trenčínem ale neodvrátil, odvetu Letenští vyhráli

Aktualizováno 23. 6. 2018 13:41
Odveta začíná na Strahově ve 14:00.
Radost hráčů Sparty
Radost hráčů Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty zahájili letní přípravu domácí porážkou s Trenčínem 1:2. Premiéru v rudém dresu prožily i obě hlavní posily brankář Milan Heča a útočník Benjamin Tetteh, který se hned blýskl gólem a ještě nastřelil tyč. V následné odvetě Sparta zvítězila 4:2, když rozhodla v závěru góly Nicolae Stanciua a Daniela Holzera.

Heča při premiéře za Spartu udržel čisté konto jen deset minut, než ho střelou z hranice vápna pokořil Ubbink. Sparta ale jinak byla aktivnější a ve 22. minutě přišlo vyrovnání. Kanga kolmicí vysunul aktivního Tetteha, posila z Bohemians zachovala klid v koncovce a nájezd zakončila gólem.

"Snažil jsem se předvést v tom nejlepším světle a jsem rád, že jsem dal branku. Chtěl jsem dát více branek, ale štěstí nebylo na mojí straně," řekl novinářům Tetteh. "Máme za sebou náročné tréninky, snažím se s klukama udržet krok. Je to pro mě velký krok v kariéře a šance hrát za Spartu je pro mě velkou výzvou," dodal ghanský útočník.

Sparta měla další šance. Kayovu hlavičku vykopl z branky jeden z obránců, Vukadinovič po sólu obešel i brankáře, ale pak minul prázdnou bránu. Ve druhé půli Tetteh nevyužil tři další možnosti, mimo jiné trefil tyč.

V 77. minutě pak ale udeřil Trenčín, když se po závaru ve vápně střelou prosadil Čatakovič a zařídil výhru slovenského celku.

Do druhého zápasu nastoupila Sparta s jinou sestavou. Už v prvním utkání musel na stoperu nastoupit obvyklý bek Čivič, tentokrát kvůli přetrvávajícím potížím Štetiny hrál na stoperu záložník Kulhánek. V útoku dostal šanci navrátilec z hostování Pulkrab vedle Šurala.

Fotbalisté Plzně deklasovali Klatovy 6:0 a v letní přípravě i podruhé jasně zvítězili. Premiérový gól za Viktorii vstřelila nigerijská posila Ubong Ekpai. Úřadující mistři navázali na úterní triumf 7:0 nad dalším divizním soupeřem Doubravkou.

Bohemka rozstřílela Hradec

Hráči Bohemians 1905 na úvod letní přípravy nastříleli sedm branek. "Klokani" v prvním semifinále turnaje v Benátkách nad Jizerou rozdrtili druholigový Hradec Králové 7:2 a postoupili do finále. V něm si zahrají s Mladou Boleslaví, která porazila Slovan Bratislava až v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil duel 2:2.

Za Bohemians se dvakrát prosadili Martin Dostál a Lukáš Juliš, který přišel v létě do Ďolíčku na hostování ze Sparty. V prvním poločase za Pražany nastoupil Martin Hašek mladší a v druhém dějství jeho bratr Filip, to vše za dohledu jejich otce a trenéra Bohemians Martina Haška staršího.

Z ligových týmů proti soupeřům z nižších soutěží na úvod neuspěla Příbram. Nováček nejvyšší soutěže prohrál 1:2 s druholigovými Českými Budějovicemi. Nedařilo se ani Karviné, která podlehla Cracovii Krakov 2:4.

Baník Ostrava gólem Milana Jiráska porazil 1:0 slovenský Ružomberok, který nově vede český trenér David Holoubek. Čtvrtý celek uplynulé ligové sezony Olomouc pak i díky dvěma gólům Jakuba Plška zdolala druholigový slovenský Liptovský Mikuláš 3:1.

Přípravná fotbalová utkání:

Sparta Praha - Trenčín 1:2 (1:1)

Branky: 22. Tetteh - 10. Ubbink, 77. Čatakovič.

Sestava Sparty: Heča - Wiesner (28. Sáček, 53. Mandjeck), Kaya, Čivič, Frýdek - Mandjeck (46. Dao), Kanga - Vukadinovič, Néstor (72. Hložek), Plavšič (46. Holzer) - Tetteh. Trenér: Hapal.

Sparta Praha - Trenčín 4:2 (0:0)

Branky: 48. Ben Chaim, 63. Ristič, 82. Stanciu, 85. Holzer - 72. a 75. Paur.

Sestava Sparty: Bičík (46. Vorel) - Zahustel, Kulhánek, Costa, Vatajelu - Stanciu, Vácha (46. Mavuba), Ristič, Ben Chaim (72. Hložek) - Pulkrab (72. Dao), Šural (46. Mustedanagič). Trenér: Hapal.

MFK Karviná - Cracovia Krakov 2:4 (0:2)

Branky: 76. Wágner, 83. Piroch - 4. Helik z pen., 43. Hernández, 67. Douglas Dias, 86. Serafin.

Bohemians Praha 1905 - Hradec Králové 7:2 (4:1)

Branky: 7. a 45. Dostál, 24. a 42. Juliš, 56. F. Hašek, 69. Záviška, 85. Kabajev - 36. Vlkanova, 76. Zorvan.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:1 (2:1)

Branky: 24. Kalousek, 45. Čermák - 23. Soldát.

Sigma Olomouc - Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0)

Branky Olomouce: 76. a 86. Plšek, 7. Manzia.

Baník Ostrava - Ružomberok 1:0 (0:0)

Branka: 74. Jirásek.