Teplický Heidenreich neměl být na Slavii vyloučen, u chyby byl opět videorozhodčí

22. 9. 2020 23:03
Sudí Emanuel Marek v páteční předehrávce 4. kola první fotbalové ligy na Slavii poškodil hostující Teplice. V 19. minutě chybně vyloučil hostujícího Davida Heidenreicha, který podle komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR nezmařil zjevnou brankovou možnost. Naopak v nedělním duelu mezi Spartou a Zlínem sudí nechybovali, uvedla komise.
4. kolo Fortuna:Ligy 2020/21, Slavia - Teplice
4. kolo Fortuna:Ligy 2020/21, Slavia - Teplice | Foto: Milan Kammermayer

Přehmat na Slavii je o to výraznější, že při zápase asistoval videorozhodčí, konkrétně Jana Adámková. Po souboji s Heidenreichem upadl unikající Petar Musa a Marek k velkému údivu Teplických hostujícímu stoperovi rovnou udělil červenou kartu, přestože se zdálo, že domácího útočníka křižuje další bránící hráč.

Slávisté v té chvíli už vedli 2:0. Do konce utkání v přesilovce přidali další tři branky a nakonec zvítězili vysoko 5:1. Penaltu před jediným gólem Severočechů Marek podle komise odpískal správně.

Na Letné o den později rozhodčí v klíčových momentech nechybovali. Ve 48. minutě sudí Pavel Rejžek správně vyloučil po druhé žluté kartě zlínského Lamina Jawa a přehmatu se nedopustil ani v závěru, kdy po přezkoumání opakovaných záběrů nařídil penaltu pro domácí za faul Václava Procházky. Sparta v přesilovce a díky pokutovému kopu otočila skóre a po výhře 3:1 zůstala v čele tabulky.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport