Teplice se zachránily, ale trenér Kučera byl naštvaný. Hráčům nedá dovolenou

ČTK ČTK
23. 5. 2021 23:43
Šťastný za kýženou záchranu v lize, ale viditelně rozzlobený z výkonu svých hráčů byl po utkání na hřišti Karviné trenér fotbalistů Teplic Radim Kučera.
3. kolo nadstavbové části o záchranu ve Fortuna:Lize 2019/20, Teplice - Zlín: Radost fotbalistů Teplic.
3. kolo nadstavbové části o záchranu ve Fortuna:Lize 2019/20, Teplice - Zlín: Radost fotbalistů Teplic. | Foto: ČTK

Severočechům pomohlo po prohře 0:2 v předposledním 33. kole k jistotě setrvání v nejvyšší soutěži souběžné vítězství Pardubic v Příbrami 1:0. Kučera proto zamítl, že by svým svěřencům dal za odměnu dva dny volna a naopak slíbil, že v kádru nastanou změny.

"Mám smíšené pocity. Vnitřně jsem rád, že už příští kolo nemusíme hrát s Příbramí o záchranu. Na druhou stranu mě dnešní výkon zklamal. Věděli jsme, o co hrajeme. Nechápu to. Nevím, jestli hráči kalkulovali, že to Pardubice uhrají za nás. Já jsem to chtěl vyhrát na hřišti. O záchranu se má bojovat úplně jinak," uvedl Kučera na on-line tiskové konferenci. Právě s Příbramí se Teplice utkají v závěrečném kole.

Kučerův tým obdržel první gól v nastaveném čase úvodní půle po střele Lukáše Čmelíka. Následně pak inkasoval i po návratu z kabin zásluhou hlavičky Christiána Herce. Teplice se navíc před brankáře Vladimíra Neumana dostávaly jen velmi těžko.

"Nevyhrávali jsme tolik soubojů a bylo to i o kvalitě práce s míčem. Vzít to třeba na sebe, udělat nějakou kombinaci a ne se toho jen zbavovat. Příbram byla určitě pod větším psychickým tlakem než my, ale nedokážu si představit, že bychom museli hrát příští týden o záchranu. Některé výkony byly hodně slabé a špatné. O to víc, v jaké jsme byli situaci. V takovéto chvíli bych si představoval úplně něco jiného," řekl sedmačtyřicetiletý Kučera.

Svým svěřencům plánoval dát za vybojovanou záchranu dva dny volna, po předvedeném výkonu to však podle něj nepřichází v úvahu. "Zítra bude normálně trénink," vzkázal bývalý obránce Opavy, Olomouce nebo Bielefeldu.

Jarní výkony Teplic korunované porážkou v Karviné tak podle něj budou mít vliv na budoucí sestavování kádru pro příští ročník. Severočeši nevyhráli na hřištích soupeřů už devět ligových zápasů za sebou a za celou jarní část nejvyšší soutěže zvítězili jen dvakrát.

"Ukazuje to zrcadlo. Tím, že budeme i příští rok pokračovat v první lize, bude se nějak tvořit kádr. A budeme určitě myslet na jeho doplnění. Některé jarní výkony byly lepší a jiné horší, takže s tím budeme pracovat. Nechceme, aby nás příští sezonu potkalo to co teď," prohlásil Kučera.

"Dnes to bylo vyvrcholení všeho a zaplaťpánbůh za Pardubice, které to vyřešily za nás. Jsme za to rádi a je to super, ale já bych v tomhle duchu příští sezonu pokračovat nechtěl. Chci, aby měl tým jinou sílu, dravost a prezentoval se jinak. Musíme si to vyhodnotit a nemůžeme se chlácholit, že jsme se zachránili. Musíme se dívat dopředu a přál bych si, abychom se pohybovali jinde," konstatoval Kučera.

Věří, že Teplice povede i v následujícím ročníku. "Mám platnou smlouvu a o ničem jiném nevím. Komunikujeme s vedením o hráčích, letní přípravě. Kontrakt běží dál. Chtěl bych tu pracovat dál a věřím, že budeme mít lepší výsledky," dodal někdejší trenér Znojma, Ostravy a Jihlavy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy