Karetní mariáš v Liberci. Slovan vyrovnal i v devíti a Sparta si odváží jen bod

Aktualizováno 13. 8. 2017 19:54
Fotbalisté Sparty si ve třetím kole první ligy odváží jen bod z Liberce, když nedokázal využít dvou červených karet pro hráče Slovanu. Teplický Martin Fillo proměněnou penaltou v 85. minutě zařídil svému týmu remízu 1:1 proti Jablonci. Mladá Boleslav se ani ve třetím kole nedočkala výhry.
Martin Frýdek
Martin Frýdek | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Pořádná divočina se ve 3. kole první ligy odehrála na hřišti Slovanu Liberec, kde Sparta vedla 1:0, Severočeši si po přestávce nechali vyloučit dva hráče, ale i tak dokázali vyrovnat. O jednoho muže v poli pak přišli i Letenští a zápas skončil remízou 1:1.

Liberec začal aktivněji, ale z dobrého úvodu vedení nevytěžil. Malinský v páté minutě sám před brankou špatně trefil míč a pak pálil Ševčík mimo. Nad Libercem se v úvodu přehnal silný liják, přesto se hrálo v tempu.

Poté začala hrozit i Sparta a v 27. minutě se dostala do vedení. Na Čivičův centr si naběhl Frýdek a usměrnil balon do sítě. Hostující záložník se dočkal gólu proti bývalému klubu. Pražané ožili, ale Frýdek ani Lafata nadějné šance nevyužili.

Do druhé půle vstoupil Liberec náporem. Coufal ve 49. minutě z dálky mířil těsně nad a střídající Graiciar za chvíli hlavičkoval jen do Zahustela.

V 54. minutě se Liberci snaha o vyrovnání velmi zkomplikovala. Ševčík dostal žlutou kartu za faul na Ben Chaima, vzápětí rozhodčí Zelinka k údivu domácích zřejmě za protesty podruhé v zápase napomenul i Kúdelu a Slovan musel po vyloučení do deseti.

Za tři minuty bylo se Severočechy ještě hůř. Kerbr, který rovněž dostal žlutou kartu za protesty, zastavil v úniku Biabianyho a Zelinka poslal po dalším karetním napomínání domácí do devíti. Slovan si tak vyzkoušel to, co v Liberci v úvodním kole zažil Zlín, který po vyloučení a zranění dalšího hráče musel rovněž dohrávat v devíti.

Severočeši se v dvojnásobném oslabení vzepjali k heroickému výkonu a nečekaně srovnali. V 63. minutě hostující brankář Koubek jen vyrazil Potočného ránu z přímého kopu a dobíhající Breite doklepl míč do sítě.

Sparťanský trenér Stramaccioni následně poslal na trávník čerstvého Rosického a v 69. minutě mohli hosté opět vést, když si Mikula málem vstřelil vlastní gól.

Jinak ale Pražané dvojnásobnou přesilovku absolutně nezvládli a jejich zmar vyvrcholil v 71. minutě, kdy Čivič stáhl k zemi unikajícího Coufala a i Sparta šla do oslabení. Vzápětí nebezpečně pálil Breite, na druhé straně si pak málem dal vlastní branku Ševčík. Poté sudí neuznali hostům gól kvůli chybně odmávanému předchozímu ofsajdu a Liberec už remízu udržel. Slovan doma se Spartou neprohrál v lize pošesté za sebou.

Boleslav má první bod

Fotbalisté Teplic a Jablonce se rozešli také smírně po remíze 1:1. Hosty sice deset minut před koncem poslal do vedení Ondřej Mihálik, ale domácí ještě stihli odpovědět penaltou Martina Filla. Jablonec tak venku bodoval popáté za sebou, Teplice s ním body ztratily podeváté z posledních 11 soubojů.

Hráči Dukly doma porazili Zlín 1:0, získali premiérové body v sezoně a opustili poslední místo tabulky. Naopak "Ševci" venku i podruhé v novém ročníku prohráli 0:1. Zápas na Julisce rozhodl ve 24. minutě z přímého kopu Ondřej Kušnír.

To Mladá Boleslav se ani ve třetím kole nedočkala výhry. Přestože v Karviné po gólu Lukáše Magery ještě do závěru vedli, vítězství jim čtyři minuty před koncem sebral Jan Moravec. Středočeši získali první bod v sezoně, přesto v lize už pět zápasů čekají na tříbodový zápis. Karviná s Mladou Boleslaví od loňského postupu ani do třetice neprohrála.

3. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 63. Breite - 27. M. Frýdek. Rozhodčí: Zelinka - Hrabovský, Vlček. ŽK: Kúdela, Ševčík, Kerbr, Coufal - Sáček, Mandjeck, Ben Chaim, Čivič, Rosický. ČK: 54. Kúdela, 57. Kerbr - 71. Čivič. Diváci: 9800.

Liberec: Kolář - Coufal, Karafiát, Kúdela, Kerbr - Mikula - Ševčík, Breite, Folprecht (90. Voltr) - Malinský (46. Graiciar) - Potočný. Trenér: Trpišovský.

Sparta: Koubek - Zahustel, Mareček, Štetina, Čivič - Sáček (66. Rosický), Mandjeck - Biabiany, M. Frýdek, Ben Chaim (80. Janko) - Lafata (73. Šural). Trenér: Stramaccioni.

FK Teplice - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 85. Fillo z pen. - 80. Mihálik. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Vlasjuk. ŽK: Hübschman (Jablonec). Diváci: 4315.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Kučera, Ljevakovič (83. Červenka) - Fillo, Rezek (60. Trubač), Vošahlík (78. Suchan) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Jablonec: Hrubý - Masopust, Pernica, Hübschman, Hanousek - Kubista - Tecl, Trávník (90.+2 Kouřil), Považanec (77. Mehanovič), Zelený - Doležal (71. Mihálik). Trenér: Klucký.

Dukla Praha - Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 24. Kušnír. Rozhodčí: Ginzel - Moláček, Flimmel. ŽK: Schranz - Diop. Diváci: 2359.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bezpalec, Miloševič (74. Djuranovič), Tetour - Koval (64. Koreš), Holenda, Schranz (77. Preisler). Trenér: Hynek.

Zlín: Dostál - Matejov, Hnaníček, Gajič, Bartošák (82. Fantiš) - Ekpai, Jiráček, Traoré, Holzer (60. Džafič) - Železník (64. Bartolomeu), Diop. Trenér: Páník.

MFK Karviná - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 86. Moravec - 59. Magera. Rozhodčí: Královec - Dobrovolný, Antoníček. ŽK: Šisler - Takács, Čmovš, Matějovský. Diváci: 4025.

Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Janečka (78. Ramirez), Šisler - Štepanovský (70. Čolič), Panák, Kalabiška - Wágner (90. Lischka). Trenér: Weber.

Mladá Boleslav: Vejmola - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fabián - Takács, J. Rada (56. Komličenko) - Klobása (73. Jánoš), Matějovský, Přikryl - Magera (83. Babalj). Trenér: Uhrin ml.