Mladá Boleslav vyhrála v Teplicích, domácí v sezoně poprvé nebodovali

Aktualizováno 19. 8. 2016 20:45
Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 4. kole nejvyšší české fotbalové ligy v Teplicích 2:1. Vítěznou branku hostí vstřelil v 74. minutě střídající Australan Gol-Gol Mebrahtu.
Lukáš Magera, Mladá Boleslav - Teplice
Lukáš Magera, Mladá Boleslav - Teplice | Foto: ČTK

Teplice - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v předehrávce 4. kola nejvyšší soutěže v Teplicích 2:1 a nejméně na den se posunuli do čela neúplné tabulky. Skóre brzy otevřel hostující Lukáš Magera, po pauze přidal druhý gól Australan Golgol Mebrahtu a domácí Martin Fillo už jen snížil.

Mladoboleslavský kouč Leoš Kalvoda se ve druhém zápase na lavičce středočeského týmu dočkal premiérové výhry, kterou oslavil své 100. utkání v roli prvoligového trenéra. Domácí Severočeši naopak utrpěli první porážku v této sezoně nejvyšší soutěže.

Mladoboleslavský trenér Kalvoda udělal po špatném výkonu a nečekané domácí porážce s Karvinou změny v sestavě. Do základní sestavy nepostavil křídla Vukadinoviče s Kalabiškou a na stopera nasadil Brazilce Douglase místo Kúdely, který se posunul do zálohy.

Teplice v prvních třech kolech neinkasovaly, dnes ale dostaly gól hned ve dvanácté minutě. Mageru nejprve v úniku vychytal Grigar, ale chvíli nato už hostující kapitán slavil. Domácí marně reklamovali Přikrylův ofsajd, mladoboleslavský křídelní záložník následně zacentroval do vápna a Magera zblízka protlačil míč do sítě. Dal svůj první gól v ligové sezoně.

Teplicím se nedařilo a kouč Šmejkal v 28. minutě stáhl ze hřiště Urmu, místo něhož nastoupil Krob. Až poté Severočeši začali více hrozit. Potočný se nejprve dostával za hostující obranu a marně reklamoval Hůlkův údajný faul, ve 33. minutě pak napřáhl Ljevakovič a Diviš s problémy vyrazil balon před sebe. Chvíli před pauzou se po dvojím přenesení napříč hřištěm protlačil k zakončení Hora, ale hlavičkoval jen do středu branky.

Po přestávce se domácí snažili stupňovat tlak, ale šanci si vytvořili až v 65. minutě, kdy Krob napálil odražený balon ze slušné pozice vysoko nad. Poté se však teplický tlak rozplynul a v 74. minutě hosté přidali druhý gól. Rada vysunul kolmicí střídajícího Mebrahtua, který si sám před Grigarem počínal zkušeně a vstřelil svůj první gól v české lize.

Teplice nesložily zbraně a hned za čtyři minuty ještě zdramatizovaly závěr, když se po centru střídajícího Kukece prosadil hlavou k tyči Fillo. Za pět minut mohl Mladé Boleslavi vrátit klid Mebrahtu, ale z úhlu trefil jen tyč. Nakonec to mohlo hosty hodně mrzet. Domácí Vaněček v poslední minutě zakončoval z malého vápna po centru, ale minul.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 78. Fillo - 12. Magera, 74. Mebrahtu. Rozhodčí: Příhoda - Hrabovský, Melichar. ŽK: Urma, Ljevakovič - Magera. Diváci: 3261.

Teplice: Grigar - Vondrášek (69. Kukec), Lüftner, Jeřábek, Urma (28. Krob) - Hrubý, Ljevakovič - Hora, Vachoušek (75. Vaněček), Fillo - Potočný. Trenér: Šmejkal.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Douglas, Hůlka, Fleišman - Kúdela, Rada - Jánoš (90. Takács), Magera, Přikryl (73. Kalabiška) - Chramosta (67. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.