Teplice hlásí posilu z Itálie. Z Bergama přichází stoper Heidenreich

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 8. 2020 9:19
Fotbalisty Teplic posílil obránce David Heidenreich. Dvacetiletý stoper do severočeského celku přišel na roční hostování z třetího týmu italského ligy Atalanty Bergamo, za který si však zatím nezahrál a nastupoval za výběr hráčů do devatenácti let.
David Heidenreich
David Heidenreich | Foto: ČTK

Heidenreich je odchovancem Teplic, ze kterých do Bergama odešel už v 16 letech. Po přerušení italských soutěží kvůli koronaviru se na Stínadla vrátil a s mateřským klubem trénoval.

"Jde o velký talent českého fotbalu a věříme, že ten správný krok do dospělého fotbalu udělá v našem týmu," uvedl sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek.

Český mládežnický reprezentant, který loni vedl devatenáctku na mistrovství Evropy jako kapitán, za první tým Atalanty ještě nenastoupil. Třikrát už však byl na lavičce a vysloužil si novou smlouvu.

"V Atalantě prokázal svůj obrovský potenciál a klub s nim do budoucna počítá," přidal Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která stopera zastupuje.

"Pro vstup do seniorského fotbalu jsme tak společně s vedením italského týmu hledali takovou variantu, která Davidovi umožní okamžitý sportovní rozvoj. K dispozici byly varianty ze Serie B, shodli jsme se však, že ideální bude nejvyšší soutěž s reálnou možností pravidelných startů," dodal.

Nakonec Heidenreich zůstal v Teplicích, kde bude ve známém prostředí a navíc o něj klub velmi stál. "David měl možnost na Stínadlech několik týdnů během jara trénovat, realizační tým spolu se sportovním ředitelem Štěpánem Vachouškem tak měl dostatek času si o jeho schopnostech udělat dostatečný obrázek," prohlásil Kolář.

Heidenreich by měl už dnes nastoupit do přípravného utkání s Hradcem Králové a posléze si v Teplicích připsat i první ligový start. "Hrát ligu byl vždycky jeden z mých osobních cílů a jsem moc rád, že to bude zrovna tady v Teplicích. Už se moc těším až znovu obléknu žlutomodrý dres," uvedl.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Prasklé potrubí omezilo provoz tramvají v centru Prahy

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý před 07:00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I.P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Týká se to linek 4, 6, 10, 16 a 22, které až do odvolání jezdí po objízdných trasách. Na svém webu o tom informoval dopravní podnik. Oprava vodovodního řadu, tedy i omezení tramvajové dopravy, potrvá pravděpodobně celý den.

Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést. Cestující mohou využít metro, a to ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova nebo Muzeum. Někteří lidé se ráno podle zpravodaje ČTK místo MHD rozhodli pro cestu pěšky. V místě havárie odstraňuje poškozené panely z tramvajové trati autojeřáb.

"Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno, oprava potrubí potrvá zřejmě do večerních hodin," řekl na dotaz ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy