Radši hrát špatně a vyhrát, říká po remíze v Plzni Šural. Nejsme prcci, odmítá výškový handicap

František Typovský František Typovský
16. 4. 2018 6:22
Viditelně zklamaný byl po remíze v Plzni sparťanský útočník Josef Šural. Opět vedl letenské jako kapitán, tentokrát však se svými spoluhráči přišel o nadějný náskok 2:0 a do Prahy si veze pouze bod.
HL, Plzeň-Sparta: Josef Šural
HL, Plzeň-Sparta: Josef Šural | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - "Jsem hodně zklamaný. Radši bych hrál hůř a měl tři body, než tohle," hlesl smutně před hloučkem novinářů sparťanský útočník Josef Šural

Ke smutku má sedmadvacetiletý střelec důvod. Sparta v důležitém a vyhecovaném zápase na půdě Plzně přišla o brzké vedení 2:0 po gólech V. Kadlece a Plavšiće a po remíze 2:2 zůstává přikovaná na šestém místě tabulky. "Dneska jsme měli vyhrát. Ztratili jsme dva body. Můžeme si za to ale sami, měli jsme si pohlídat ty standardky," litoval Šural. 

Právě s bráněním standardních situací byl sparťanský kapitán nespokojený. Není divu, oba góly Plzně padly po rohovém kopu. Nejprve se prosadil Řezník, poté Hořava.

"Byli jsme tam chlap na chlapa, bohužel jsme nebyli důslední. Plzeň těch standardek měla hrozně moc, a některé prostě zahrála dobře. Nechci se do toho pouštět, ale ty standardky se kupily…Plzeň to začala kopat dopředu a povedl se jim jeden roh. Tím probudili i fanoušky, kteří na ně předtím pískali, " tvrdil Šural. 

Po závěrečném hvizdu se řešil velký výškový handicap hostí, který možná Spartu stál tři body. Šural však s tím, že by Sparta potřebovala mít na hřišti vyšší hráče, nesouhlasí. "Zase takoví prcci nejsme. Tam je třeba vyhrát ten klíčový souboj, a to se nám dnes bohužel nepovedlo," dodal útočník, který v minulém kole dvěma góly sestřelil pražskou Duklu. 

Sparťané remízou přišli o možnost vyhoupnout se na pohárové příčky a na další šanci na posun výše si budou muset počkat do pátečního zápasu s na jařem dosud neporaženým Jabloncem.

Ten reinkarnoval loňský kouč Sparty Petr Rada a v jarní části se Severočechy válí. "Všichni jsme věděli, že se můžeme posunout na třetí místo. Tedy tam, kde bychom měli být. Všichni ale doufáme, že se nám to podaří v pátek zlomit a poskočíme výše," pravil optimisticky Šural.

Spartu v pátek navíc čeká s Jabloncem přímý duel o pohárové příčky - celek z Podještědí má v tabulce jen o bod více, než Sparta. "Náš dnešní výkon byl dobrý, bohužel nemáme body. Jablonec bude velmi nepříjemný, na jaře se zvedli, ale věřím, že jejich sérii ukončíme," řekl sparťanský kapitán. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy