Šural by slavil třicetiny. Vzniká nadace, která má zabezpečit jeho malé dcery

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 5. 2020 15:16
Třináct měsíců po jeho tragické smrti a v den nedožitých třicetin vzniká nadace bývalého fotbalového reprezentanta Josefa Šurala.
Josef Šural.
Josef Šural. | Foto: Milan Kammermayer

Klade si za cíl pomáhat a přispívat k zlepšování a rozvoji kvality života rodiny Šuralových, a to především v souvislosti s péčí spojenou o dvě malé dcery.

Šural hrál za Brno, Liberec a Spartu, odkud loni odešel do tureckého Alanyasporu. Dvacetkrát také oblékl reprezentační dres.

Zemřel loni 29. dubna při silniční nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z utkání turecké ligy. Zanechal po sobě manželku Denisu a dvě dcery.

Za vznikem nadace stojí Šuralovi bratři David s Jakubem a jeho velký kamarád Václav Hladký, který chytá za skotský St. Mirren.

Myšlenka na vznik Nadačního fondu Josefa Šurala se jim zrodila v hlavách po množících se dotazech Šuralových přátel a fanoušků, jak by mohli pomoci. "Rádi bychom oznámili, že pomoct lze už oficiální cestou, veškeré informace jsou dostupné na webových stránkách nadacejosefasurala.cz," uvedl Hladký.

"Budeme pořádat sportovní utkání, fotbalové turnaje či kulturní akce a další aktivity na podporu nadačního fondu," řekl Hladký.

"Cílem je získat do osmnáctých narozenin obou dívek finanční prostředky, které jim umožní rozvíjet jejich talent a studovat," dodal brankář, který se Šuralem hrával v mládežnických kategoriích ve Zbrojovce Brno.

"První akci jsme připravovali na červen, ale současná situace nám plány zkomplikovala, ale o prázdninách se snad dočkáme," věří Hladký.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze se zřítila část domu, nikdo není zraněný

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě byli hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy. Na twitteru to sdělili pražští hasiči. Stav domu prověří statik.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl ČTK mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

USA zruší některé sankce proti Venezuele, aby podpořily dialog mezi vládou a opozicí. Povolí některá jednání s venezuelskou ropnou společností PDVSA

Zdroj: ČTK
Další zprávy