Šural by slavil třicetiny. Vzniká nadace, která má zabezpečit jeho malé dcery

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 5. 2020 15:16
Třináct měsíců po jeho tragické smrti a v den nedožitých třicetin vzniká nadace bývalého fotbalového reprezentanta Josefa Šurala.
Josef Šural.
Josef Šural. | Foto: Milan Kammermayer

Klade si za cíl pomáhat a přispívat k zlepšování a rozvoji kvality života rodiny Šuralových, a to především v souvislosti s péčí spojenou o dvě malé dcery.

Šural hrál za Brno, Liberec a Spartu, odkud loni odešel do tureckého Alanyasporu. Dvacetkrát také oblékl reprezentační dres.

Zemřel loni 29. dubna při silniční nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z utkání turecké ligy. Zanechal po sobě manželku Denisu a dvě dcery.

Za vznikem nadace stojí Šuralovi bratři David s Jakubem a jeho velký kamarád Václav Hladký, který chytá za skotský St. Mirren.

Myšlenka na vznik Nadačního fondu Josefa Šurala se jim zrodila v hlavách po množících se dotazech Šuralových přátel a fanoušků, jak by mohli pomoci. "Rádi bychom oznámili, že pomoct lze už oficiální cestou, veškeré informace jsou dostupné na webových stránkách nadacejosefasurala.cz," uvedl Hladký.

"Budeme pořádat sportovní utkání, fotbalové turnaje či kulturní akce a další aktivity na podporu nadačního fondu," řekl Hladký.

"Cílem je získat do osmnáctých narozenin obou dívek finanční prostředky, které jim umožní rozvíjet jejich talent a studovat," dodal brankář, který se Šuralem hrával v mládežnických kategoriích ve Zbrojovce Brno.

"První akci jsme připravovali na červen, ale současná situace nám plány zkomplikovala, ale o prázdninách se snad dočkáme," věří Hladký.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Policie v Brně pátrá po řidiči, který srazil chlapce a ujel

Řidič osobního auta značky Peugeot 508 srazil v Brně dítě a ujel. Chlapec skončil v péči záchranářů a v nemocnici. Policisté hledají svědky a zkoumají kamerové záznamy. V tiskové zprávě to uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Nehoda se stala v sobotu krátce po 18:00 na přechodu pro chodce v ulici Obvodová poblíž prodejny Penny Market. "Po vážně vypadající nehodě navíc šofér tmavě modrého automobilu značky Peugeot 508 nezastavil, neposkytl potřebnou pomoc a součinnost a z místa nehody bezostyšně ujel," uvedl Vala.

Policisté pátrají po řidiči a jeho poškozeném autě, které by mělo mít podle policie utržené pravé zpětné zrcátko. Hledají svědky nehody, kteří mohou volat na tísňovou linku policie 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy