Studie: V Česku jsou příliš levná televizní práva i vstupenky. Liga chystá video a nový herní model

Luděk Mádl Luděk Mádl
10. 11. 2016 6:00
Samostatná fotbalová liga hledá finanční rezervy. Srovnávací studie ukázala, že jiné země vytěží víc z prodeje televizních práv, ale mají tam i dražší vstupenky

Liga poprvé samostatná

Foto: Tomáš Liška

Ať už si v květnu sáhne na pohár pro mistra ligy kdokoli, bude prvním šampionem, triumfujícím v soutěži, kterou už neřídí Fotbalová asociace ČR, řízená Miroslavem Peltou (a Romanem Berbrem), ale Ligová fotbalová asociace, v níž je sdruženo 32 klubů, účastnících se dvou profesionálních soutěží, tedy ePojisteni.cz ligy a Fortuna národní ligy.

Vedení soutěže hledá způsob, jak ligu ještě víc zatraktivnit pro fanoušky i sponzory. Začne testovat videosystém, který časem pomůže rozhodčím, od ročníku 2018/19 slibuje zajímavější herní systém.

Zároveň ale za pomoci srovnávací studie, kterou vypracovala firma KPMG, česká liga zkoumá, kde má oproti cizině největší rezervy ohledně možných dalších příjmů. Podle očekávání je nachází v segmentu prodeje televizních práv. Ale také v ceně vstupenek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy