Střelec vítězné branky Polák: Měl jsem toho plné zuby, ale byl jsem potřeba

Marek Janoš Marek Janoš
27. 8. 2016 22:46
Fotbalové Brno poprvé v sezóně vyhrálo, když porazilo v sobotu Slovácko 1:0. O jediný gól zápasu se postaral na začátku druhého poločasu Jan Polák, který v české lize nastoupil po více než 11 letech. Polák vstřelil svoji desátou branku v nejvyšší české soutěži.
Jan Polák (vpravo) po návratu do české ligy oblékl ve Zbrojovce dres s číslem 8 a dostal na ruku kapitánskou pásku.
Jan Polák (vpravo) po návratu do české ligy oblékl ve Zbrojovce dres s číslem 8 a dostal na ruku kapitánskou pásku. | Foto: ČTK

Co jste si říkal před osudovou střelou? Napadlo vás i jiné řešení situace?

Periferně jsem viděl, kde jsou zhruba nohy hráčů přede mnou, zkusil jsem to prostřelit a vyšlo to. Chtěl jsem to pálit dolů a ne nahoru, kdyby to někdo tečoval, aby to skončilo v bráně.

Bylo překvapení, že jste odehrál celých devadesát minut?

Možná pro mě (smích). Až dnes jsem se dověděl, že budu hrát od začátku. V týdnu jsem se cítil dobře, i když jsem věděl, že to třeba nebude úplně optimální. Ke konci už jsem se zapojoval míň, nenapadal jsem tolik. Když budu hrát ve své pozici a budu se snažit klukům zrychlovat hru, tak to vydržím. Člověk se i v hlavě připravuje na to, že je potřeba a nebude střídat. Soustředil jsem se na hru, i když jsem byl unavený a měl jsem toho plné zuby.

Trenér Habanec působil ve Slovácku čtyři roky, dával najevo, že jej chce porazit?

Prožil tam kus své trenérské kariéry, takže to pro něj bylo hodně emotivní a snažil se nás nabudit. Na zápas nás dobře nachystal, proto se nám povedl.

Je vítězství zasloužené?

Zápas jsme víceméně kontrolovali, měli jsme více šancí. Z mého pohledu jsme se dostávali hodně do zakončení, snažili jsme se chodit víc dopředu. Bylo vidět, že máme velkou touhu po vítězství. Hráli jsme o stupeň lépe než v jiných zápasech sezóny. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát.

Jak důležitý byl vstup do zápasu?

Vždycky je pro hráče dobré chytit se nějakými přihrávkami nebo nějakou akcí, protože potom se mu hraje líp. Mně se to povedlo, i když hned zkraje jsem měl takový nepovedený míč. Ale každý někdy něco zkazí. Fotbal hrajete pod tlakem.

Rozdal jste hodně míčů, počítáte s rolí tvůrce hry?

Nechtěl bych to tak přímo říct. Když mi ten míč přijde, tak se ho snažím rozdat a nekazit. Na druhou stranu jsem absolvoval i hodně osobních soubojů. V zápase jsem se cítil dobře, těšil jsem se na něj a užil jsem si ho. Vstřelený gól byl navíc.

Jaké to bylo zpátky v dresu Zbrojovky?

Dobré. Jsem rád zpátky, ale na barvě dresu nezáleží. Hlavní je, aby mi sloužilo zdraví a mohl pomoct týmu.

Nenazval bych můj příchod do Brna výměnou trenéra. Vedení klubu si mě vybralo proto, že moje předcházející štace byly dlouhodobé

Svatopluk Habanec

Je pro vás sváteční hrát za Brno?

Ani nevím. Je pro mě důležité, že jsem tu hrál dřív a vyslalo mě to někam dál. Do Brna jsem se ale vrátil rád a chci si to tady užít.

Fanoušci se se stadionem v Králově Poli nemůžou smířit, jak se vám tu hraje?

Hrál jsem tu ještě před přestupem do Liberce. Pro Brňáky je to věčné téma, ale když se bude hrát nahoře a bude se dařit, tak lidi přijdou i sem. Nám fotbalistům je jedno, jestli jednou za čtrnáct dní hrajeme na Srbské nebo za Lužánkami. Nastupujeme v Karviné, Jablonci, na ty jiné stadiony si taky musíme zvyknout. Pro diváky je to možná jiné, ale myslím si, že by se tohle mělo přestat řešit a fanoušci by měli svůj klub podpořit i tak. Proč by lidé nemohli přijít i sem?

 

Právě se děje

před 28 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 49 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy