Stoch má problém. Urážlivou děkovačku bude řešit disciplinární komise, Tvrdík se hráče zastal

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 25. 9. 2017 16:53
Slovenský fotbalista pražské Slavie Miroslav Stoch musí před disciplinární komisi. Ta si ho pozvala na příští zasedání kvůli skandování s fanoušky po zápase s Třincem v MOL Cupu. Padlo při něm i urážlivé vyjádření na adresu úhlavních rivalů Sparty. "Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila disciplinární řízení s panem Miroslavem Stochem, pro možný disciplinární přečin Pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování, kterého se měl pan Miroslav Stoch dopustit jako hráč v souvislosti s utkáním MOL Cupu mezi SK Slavia Praha - FK Fotbal Třinec," píše se v prohlášení LFA.
Miroslav Stoch
Miroslav Stoch | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení se záložníkem Slavie Miroslavem Stochem kvůli urážlivému chování po středečním zápase domácího poháru MOL Cupu s Třincem. Slovenská letní posila Pražanů při závěrečné děkovačce s diváky v Edenu skandovala "smrt Spartě".

Stoch jako střídající hráč řídil velký obrat Slavie, která v poločase prohrávala 0:1, ale nakonec zvítězila 5:1. Fanoušci ho po zápase vyzvali, aby do megafonu předříkal tradiční děkovačku.

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník doplatil na to, že zatím nezná slova. Jeden z členů "kotle" mu je našeptával a poradil mu ostřejší chuligánskou verzi, která obsahuje slovní spojení "smrt Spartě". Šlo prý o stejného fanouška, jenž při utkání na Bohemians hodil zpět na hřiště dres Halila Altintopa.

Stoch se může k situaci písemně vyjádřit do 5. října nebo ve stejný den dorazit na zasedání disciplinární komise na Strahov. Jednání v tomto týdnu se nemůže zúčastnit kvůli tomu, že se Slavií bude v Astaně na utkání základní skupiny Evropské ligy. Hrozí mu pokuta i zákaz činnosti.

Za slovenského fotbalistu se postavilo vedení klubu. "Slavia Praha plně stojí za Miroslavem Stochem. Hráčovo jednání nebylo úmyslné. Klub přijme opatření proti skutečnému viníkovi celé ostudy," uvedl na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Na video inkriminované děkovačky se můžete podívat ZDE.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy