Atmosféra mě strhla, takhle jsem si to vysnil, zářil Masopust po debutovém gólu

Marek Janoš Marek Janoš
26. 2. 2019 10:14
Záložník Lukáš Masopust prožívá vydařené dny kariéry. Poprvé po přestupu z Jablonce nastoupil za Slavii a podal dva skvělé výkony. Nejdřív pomohl týmu v Genku k postupu do osmifinále Evropské ligy, o čtyři dny později při ligovém debutu v sešívaném dresu vstřelil v Edenu gól proti Slovácku.
Lukáš Masopust v dresu Slavie
Lukáš Masopust v dresu Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Masopust ukázal, jak je pro Slavii důležitý, už v prvním poločase pondělní ligové dohrávky, kdy svou pracovitostí uzavřel Slovácku levou stranu a sám dokázal nebezpečně centrovat do vápna. Soustředěný soupeř nakonec bezbrankový stav udržel jen necelou půlhodinu, než se trefil Milan Škoda.

Právě Masopust pak vstřelil pro domácí uklidňující druhou branku. Těsně před poločasem po levé straně unikl Miroslav Stoch a přesným centrem našel seběhnutého záložníka, který zvýšil na 2:0.

"Miňo Stoch mi to nádherně nachystal a já jsem to jen slíznul. Zůstal jsem mezi obráncem a stoperem, byl jsem mu tam za zády, asi o mně ani nevěděl," pochvaloval si Masopust vydařenou akci.

Pak si mohl užít gólovou oslavu pod slávistickým kotlem. "Bylo to moc krásné. Běžel jsem směrem na tribunu Sever a atmosféra mě úplně strhla. Takhle jsem si to vysnil," zářil po zápase.

Pro šestadvacetietého záložníka šlo o 150. ligový start, na ten si ale musel počkat. V Jablonci ho brzdilo zranění a v prvních dvou jarních kolech jej kouč Jindřich Trpišovský nechal jen na lavičce. "Ještě když jsem byl v Jablonci, tak jsem věděl, že mám 149 startů. Nakonec to trvalo celkem dlouho, pět měsíců, než jsem se jubilea dočkal," připomněl.

Očekávanou premiéru za Slavii si Masopust odbyl ve veledůležité pohárové odvetě proti Genku (4:1). "Když jsem start vyhlížel z lavičky, tak jsem byl nervózní. Pak jsem si ale řekl, že to jednou přijde a stalo se to zrovna v Genku. Když jsem z toho přestal být nervózní, tak to přišlo," usmíval se spokojený záložník.

Po odchodu Jana Sýkory a dvou dobrých výkonech v řadě se zdá, že Masopustova pozice v základní sestavě posílila. Samotný hráč to tak ovšem nevnímá.

"Je nás tu spousta a hrát může každý. Zatím necítím pevnější pozici. Jsem rád, že jsem teď odehrál dva zápasy. Podepsal jsem se na výsledcích a pomáhá to mému sebevědomí," připustil. "Mám povedený týden, stejně jako celá Slavia. Dali jsme osm gólů a i hra byla lepší," lebedil si.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy