Starkovi jsem se musel omluvit. A když bude mít Příbram zájem, třeba se do ligy vrátím, říká Bednář

Jiří Škuba Jiří Škuba
29. 5. 2018 6:53
V Příbrami strávil dva roky, nováček příští ligové sezony mu přirostl k srdci. A přestože fotbalový útočník Roman Bednář skončil před dvěma lety kariéru, návrat do nejvyšší soutěže nevylučuje.
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Zlata Vostrá

Příbram se do ligy vrátila hned po roce. Máte radost?

No jasně. Ale taky jsem se musel omluvit panu Starkovi. (majitel klubu) Na podzim jsem mu totiž tvrdil, že to na postup asi nebude. A když se mýlím, dokážu to přiznat, samozřejmě jsem mu ještě navíc pogratuloval.

Je vám pětatřicet let. Příbram ve druhé lize táhli téměř devětatřicetiletý Rudolf Skácel nebo šestatřicetiletý Miroslav Slepička. Neláká vás návrat na ligové trávníky?

Pro mě jsou teď prioritou říjnové zkoušky na studium trenérské A-licence, takže nevím. Ale na tohle téma s Honzou Starkou (ředitel Příbrami) ještě mluvit budu. S majitelem klubu jsme pořád v kontaktu a máme určitý vztah, takže kdyby potřeboval pomoct a myslel si, že já jsem ten pravý, asi by mě o to požádal.

O dost menší radost už vám asi dělá Sparta. Co říkáte tomu, že váš bývalý klub skončil v ligovém ročníku až pátý?

Sice mám permanentku, ale musím přiznat, že jsem raději trávil čas s rodinou, než abych se šel podívat. Výkony Sparty mě štvou, skončila na pátém místě, to je bída. Lepší časy ale přijdou. Jsem pozitivní člověk a doufám, že se tam někdy něco změní. Na klub jsem samozřejmě nikdy nezanevřel, fandím jí dál. Jednou sparťanem, navždy sparťanem.

Zmínil jste, že vás čeká studium trenérské A-licence. Ještě předtím ale společně s dalšími trenéry povedete kemp Hráčské fotbalové unie (HFU), určené fotbalistům bez angažmá. Těšíte se?

Přípravný kemp HFU

Začátek: 18. června 2018

Realizační tým: Pavel Malura, Roman Bednář, Tomáš Poštulka, Marek Chrobák (kondiční příprava), Miroslav Český (masér).

Účastníci: Přihlásit se mohou všichni hráči, kteří v uplynulé nebo předminulé sezóně nastoupili za některý prvoligový nebo druholigový klub v ČR nebo v zahraničí, popřípadě za klub hrající juniorskou ligu, ČFL nebo MSFL. Na programu v rámci popsaného treninkového kempu jsou i přípravné zápasy. Soupeři jsou zatím v jednání, prvním potvrzeným je FC MAS Táborsko.

Cena: Kemp je pro členy HFU zdarma.

Kontakt:  [email protected]

Určitě. Pro mě to bude velká zkušenost, jsem začínající trenér. Těším se na atmosféru, na kolektiv starších kluků. A taky na spolupráci s hlavním trenérem a všemi lidmi kolem. Takovou příležitost jsem si nechtěl nechat ujít.

Už víte, koho budete mít na starosti? Budete pérovat někoho z vašich bývalých spoluhráčů?

Zatím nevím. Ale když tam bude nějaká překvapivá tvář, kterou znám, jenom dobře. V rámci kempu se budeme kluky snažit připravit, ale zároveň tréninky vést taky způsobem, aby je to bavilo.

Váš stálý úvazek je ale u juniorů pražského Meteoru. Baví vás práce s mladými kluky?

Baví. A moc. Máme skvělý tým, mým cílem je, abych mohl s klukama pokračovat do osmnáctky.

Byl jste jen o pár let starší, když jste měl při angažmá v anglickém West Bromwichi průšvih s nákupem kokainu a marihuany. Jste i vzhledem k tomu vůči svým svěřencům tolerantnější, nebo je víc hlídáte?

Právě díky tomu, jaký jsem byl já, dokážu spoustu věcí pochopit. My dospělí často zapomínáme, jak jsme se v mládí chovali. Ale to, že je dokážu pochopit, neznamená, že něco takového toleruju. Na řadě věcí si také zakládám - nejdůležitější je chovat se slušně, a pak hrát fotbal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy