Starka už je při vědomí a komunikuje. Nyní se chce opět postavit na vlastní nohy

Stanislav Hrabě Stanislav Hrabě
12. 7. 2022 14:01
Jaroslav Starka, který v posledních týdnech v nemocnici bojoval o život, dělá stále větší pokroky k návratu do normálního života. Příbramský boss už komunikuje, je ale stále připoután na lůžko a čeká ho náročná rehabilitace. "Jde to, lepší se to," říká do telefonu tichým hlasem z pražského zdravotnického zařízení IKEM, kde je momentálně hospitalizován.
Jaroslav Starka
Jaroslav Starka | Foto: Milan Kammermayer

Koncem května ho postihly při dovolené na Kanárských ostrovech zdravotní potíže, když dostal oboustranný zápal plic a byl hospitalizován v místní nemocnici. Jak jen to bylo možné, byl převezen do republiky a ujalo se ho vyhlášené zdravotnické zařízení IKEM, kde leží dosud.

Vypadá to však, že tam už dlouho zabírat lůžko vážnějším případům nebude. "Koncem týdne mě chtějí převézt do nějakého rehabilitačního zařízení, kde mě opět rozchodí," prozrazuje, že komunikovat už může, ale postavit se na vlastní nohy si ještě vyžádá nějaký čas. A péči.

Původně rodina zvažovala, že se přemístí do rehabilitačního ústavu v Nové Vsi pod Pleší, což je z Příbrami kousek, ale manželka, povoláním lékařka, mu vybírá jiné zázemí. "Hlavně aby mi to pomohlo," odevzdává se Starka do rukou odbornice, pro něj osoby velmi blízké.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka

Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu korun).

"Ukrajina nadále potřebuje obrovskou finanční podporu," uvedla viceprezidentka SB pro Evropu a Střední Asii Anna Bjerdeová. Ukrajina podle ní peníze potřebuje kvůli zbytečnému pokračování války i kvůli financování projektů na obnovu a rekonstrukci. Světová banka předpokládá, že v příštím roce se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, který nyní odhaduje na 3,3 procenta. Upozorňuje ale, že výhled je velmi nejistý a bude záviset na vývoji války.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátorský klub ProRegion změnil název, předsedou je Adámek

Senátorský klub ProRegion, v němž jsou zástupci ANO a sociálních demokratů, změnil název podle těchto stranických uskupení. Novým předsedou klubu ANO a ČSSD byl v úterý zvolen šumperský senátor Miroslav Adámek (za ANO). 

Adámek byl v končícím volebním období Senátu prvním místopředsedou frakce. Nahradil Jaroslava Větrovského (dříve za ANO), který v letošních senátních volbách kandidoval za hnutí Jihočeši 2012 a mandát neobhájil.

Místopředsedou klubu se stal znovu Petr Vícha (ČSSD), který bude v nadcházejícím období jediným plnohodnotným senátorem sociální demokracie. Bývalá vládní strana, která měla v horní komoře před 12 lety nadpoloviční většinu, v letošních senátních volbách nedokázala získat ani jeden mandát, dvě křesla obhajovala. Klub bývalých vládních stran tak bude mít místo devíti pouze šest členů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy