Stanciu je skromný kluk, rozvineme jeho potenciál víc než Sparta, zní ze Slavie

Marek Janoš Marek Janoš
11. 7. 2019 7:01
Nejdražší hráč v historii ligy Nicolae Stanciu nastoupil poprvé v sešívaném dresu a hned v přípravném zápase proti Žižkovu (6:0) skóroval. V prvním kole Fortuna:ligy proti Zlínu ještě s nejvyšší pravděpodobností nenastoupí, ale podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla je po delší pauze v překvapivě dobré kondici.
fotbal, příprava Žižkov - Slavia, Nicolae Stanciu
fotbal, příprava Žižkov - Slavia, Nicolae Stanciu | Foto: Milan Kammermayer

Stanciův přestup stále budí emoce. Zatímco na pravém břehu Vltavy jej vítají s otevřenou náručí jako superposilu, z Letné na adresu rumunského záložníka létají hromy a blesky.

Ve zjitřené atmosféře může nádherná trefa ze zápasu s Žižkovem Stanciovi pomoct po psychické stránce, myslí si Köstl. "Je to důležitý vstup pro Nicovo angažmá i vzhledem k tomu, kolik emocí přestup vzbudil. Ukázal, že bude hodně platný," je přesvědčený slávistický asistent trenéra.

"Hned dal gól a ukázal, že má kvalitu," souhlasí Tomáš Souček, který se Slavií prodloužil v létě smlouvu. "Ještě jsme s ním skoro ještě netrénovali, ale ukázal, že fotbalovost má v sobě. Musí se s kluky sehrát a ukazovat kvalitu v každém zápase. Věřím, že nám pomůže," dodává na adresu zvučné posily.

Při přestupu dali zástupci Slavie hodně na osobní dojem. "Pro nás byl stěžejní rozhovor s Nicem samotným. Je to skromný kluk. Pochází, řekněme, z horších poměrů. Není z bohaté rodiny. Je na něm vidět skromnost" popisuje Köstl své dojmy z vystupování šestadvacetiletého záložníka, se kterým mají ve Vršovicích velké plány.

Stanciu by se měl stát společně se Součkem klíčovou postavou středové řady, nahradit a ještě přidat góly a asistence po odchodu Miroslava Stocha. Stěžejní roli měl reprezentant Rumunska už ve Spartě, v Edenu od něj chtějí ještě víc.

"Věříme, že ho rozvineme ještě víc než Sparta, jinak bychom ho nepřiváděli. Potenciál má obrovský. Slavia zároveň není tým o jednom hráči," upozorňuje Köstl. "Váží si toho, že znovu dostal šanci ve velkém klubu," všímá si.

Zařazení Stancia do základní jedenáctky ovšem bude pozvolné. Za saúdské Al Ahlí nastoupil na jaře jen k deseti zápasům, poslední hrál na konci dubna. "Až nabere fyzickou kondici, tak to bude ještě lepší. Překvapil nás, že je na tom ale fyzicky relativně dobře. Měl sice čtrnáct dní volno, ale je vidět, že předtím se udržoval. Doba jeho zabudovávání do týmu bude kratší, než jsme předpokládali," přibližuje Köstl.

V pondělí proti Zlínu si ovšem bude Slavia nejspíš muset poradit bez něj, stejně jako bez defenzivního hráče Michaela Ngadeua, který se vrací z mistrovství Afriky.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy