Stanciu, jakého Slavia potřebuje. Rumunovi chybí čísla, ale stává se z něj lídr

Marek Janoš Marek Janoš
30. 5. 2020 12:55
Fotbalovou Slavii čeká v sobotu první domácí zápas po restartu soutěže. Tým z čela ligového pelotonu vyzve třetí Jablonec. V úterý se v Mladé Boleslavi ukázalo, že po odchodu Tomáše Součka by mohl roli lídra ve středu hřiště převzít Nicolae Stanciu.
Nicolae Stanciu v zápase 16. kola Slavia - Teplice
Nicolae Stanciu v zápase 16. kola Slavia - Teplice | Foto: Milan Kammermayer

Typově naprosto odlišný hráč. Oproti soubojovému a přímočarému Součkovi je Stanciu subtilní plejer, který se spoléhá především na techniku a schopnost vyjít ze situace jeden na jednoho jako vítěz.

Po stomilionovém přestupu od rumunského záložníka mnozí čekali víc. Na podzim střídal nadprůměrné výkony s horšími, záložní řadě stále dominoval tehdejší kapitán Souček.

Na jaře už kromě úvodního utkání s Bohemians nastupoval pravidelně v základní sestavě, ale nedokázal sehrát úlohu, která se od něj čekala. Měl být spojovníkem mezi obranou a útokem, hráčem, který bude týmu pomáhat ve chvílích, kdy ne všechno půjde hladce. Tuto úlohu ale nedokázal plnit.

Ve chvílích, kdy se Slavii přestalo dařit a soupeř narušil její herní plán, šel dolů i výkon Stanciua. Proti Mladé Boleslavi ovšem ukázal své kvality naplno. "Byl takový, jaký bychom si přáli, aby byl," řekl po zápase trenér Jindřich Trpišovský.

"Takhle ho znám z tréninku a z jeho výkonů. Měl skvělou koncentraci na zápas," pochvaloval si lodivod Slavie. Stanciuova nahrávka na gól Petra Ševčíka rozhodla utkání. U páté ligové asistence v případě rumunského záložníka ale rozhodně zůstat nemuselo.

Právě na počet gólů a asistencí se často stáčela kritika, která ke hvězdě Slavie směřovala. Dva góly a pět asistencí za 21 zápasů není na hráče jeho kalibru příliš vysoké číslo. Ve statistice přihrávek do gólové šance je ale nejlepší v lize a ve statistice předfinálních přihrávek druhý nejlepší za sparťanem Guélorem Kangou.

"Proti Boleslavi přihrál snad do čtyř gólových šancí," upozornil Trpišovský. "Mohl mít jiné čísla, ale my ty šance nevyužíváme," dodal k výkonu Stanciua.

Slavia je v tabulce první s osmibodovým náskokem a do konce zákaldní části zbývá odehrát pouhých pět kol. Před očekávanou nadstavbou se teprve ukáže, zda se Stanciu v sešívaném dresu promění do role šéfa na hřišti, která se od něj očekávala už na Letné, a i později v Edenu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy