Sporný gól Kuchty? Pro rozhodčí šílená situace, navíc na Spartě, říká bývalý sudí

Sport Sport
2. 10. 2022 11:42
Bouřlivou diskusi vyvolal druhý gól Sparty do sítě Hradce Králové v 10. kole Fortuna:Ligy. Opakované televizní záběry ukázaly, že Ladislav Krejčí zřejmě hlavou tečoval centr Caspera Höjera, čímž střílejícího Kuchtu vystavil do ofsajdu. "Všichni to vidí a VAR to nevidí. Nepochopitelné," čílil se po utkání kouč Východočechů Miroslav Koubek.
Jan Kuchta slaví svou trefu do sítě Hradce Králové.
Jan Kuchta slaví svou trefu do sítě Hradce Králové. | Foto: ČTK

Zkušeného kouče vytočilo už rozhodnutí před prvním gólem domácích. Stěžoval si na to, že roh, po kterém Asger Sörensen vyrovnal na 1:1, podle trenéra se vůbec kopat neměl. Ještě více emocí ale zažehla situace o pět minut později, kdy Sparta díky Kuchtovi otočila stav zápasu, přestože od 29. minuty hrála bez vyloučeného Čvančary.

I když opakované záběry nasvědčují tomu, že Krejčí míč zasáhl, rozhodčí i po dlouhém zkoumání videa Kuchtovu trefu uznali. "Úplně jasná teč Krejčího," uvedl ve studiu O2 TV i expert Jakub Podaný. "Nevím, proč bylo takhle rozhodnuto," divil se. "Je jednoznačně vidět, že Krejčí míč zasáhl," přidal se k němu Jan Rajnoch.

"Na hřišti jsem neviděl, jestli ta teč proběhla. Video to zkoumalo docela dlouho, nemělo absolutně průkazný záznam. Já jsem se osobně pana Krejčího dvakrát ptal a tvrdil a zapřísahal se, že míč nehrál," uvedl hlavní arbitr Lukáš Nehasil v pozápasovém rozhovoru pro O2. 

Jeho sobotní kolega, videorozhodčí Václav Štěrba, se odmítl k celé situaci vyjádřit. "Nezlobte se, mám pokyn od komise rozhodčích, abych se zdržel komentáře do doby, než se k utkání sama vyhodnotí," reagoval na dotaz Aktuálně.cz.

Podle bývalého arbitra Andrease Drastíka nebyla teč Krejčího zdaleka jednoznačná. "Rozhodně bych si nedovolil tvrdit, že je nějaký záběr stoprocentně průkazný a v takovém případě měl gól platit. Ani jsem neviděl, že by se Hradečtí hned po inkasované brance stěžovali, takže si nemyslím, že by případnou teč někdo na hřišti zaregistroval," popisoval Drastík.

"Každopádně pro rozhodčí je taková situace šílená. Navíc na Spartě, která je vždy ostře sledovaná," dodal muž, který devět let působil v roli asistenta v nejvyšší soutěži.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Turecku našli patrně nejstarší rytinu s příběhem, zobrazuje muže a zvířata

Archeologové v Turecku objevili zřejmě nejstarší umělecké zobrazení příběhové scény, kamenný panel s rytinami ukazuje divoká zvířata a muže, který se drží za penis. Podle nich neolitický reliéf vznikl nejspíše kolem roku 11 000 před naším letopočtem a pravděpodobně odráží proměňující se vztah zvířat a člověka v době, kdy začaly během tak zvané neolitické revoluce vznikat první usedlé společnosti založené na zemědělství.

Archeologové o nálezu kamenné lavice s rytinami v lokalitě Sayburç na jihovýchodě Turecka informovali v odborném magazínu Antiquity.

Podle nich je odkryté zobrazení nejstarším, u kterého lze vysledovat časovou následnost jednotlivých scén, které tak vyprávějí ucelený příběh. "Můžeme se domnívat, že se tady začal formovat jakýsi komplexní příběh, že byl rozhodující pro formování ideologie dané komunity a byl předáván dalším generacím," citoval server The Art Newspaper vedoucí výzkumu, archeoložku Eylem Özdoganovou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA neuvalí na kaučuk z Česka a Ruska antidumpingová cla, uvedly, že nepoškozuje jejich průmysl

Výrobnímu odvětví Spojených států nevzniká ani nehrozí podstatná újma dovozem emulzního styren-butadienového kaučuku (ESBR) z Česka a Ruska, který je podle rozhodnutí ministerstva obchodu prodáván v USA za nižší, než reálnou cenu. Na dovoz ESBR z Česka a Ruska tak nebudou uvalená žádná antidumpingová cla. Uvedla to ve svém prohlášení americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC).

Žádné další podrobnosti zatím komise nenabídla. Zpráva, která bude obsahovat její stanoviska a informace získané při šetření, bude zveřejněna až 24. ledna.

ITC zahájila šetření na základě žádosti americké společnosti Lion Elastomers loni. Do Spojených států se ESBR dováží kromě Česka a Ruska také z Mexika, Německa a Tchaj-wanu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy