Odchod titulárního sponzora ligy byl jasný už v zimě, jedná se o nástupci

ČTK ČTK
30. 5. 2017 18:04
"Ligová fotbalová asociace a STES v tuto chvíli intenzivně pokračují v jednáních, která započala už během jarní části sezóny, s potencionálními partnery," stojí mimo jiné v prohlášení LFA.
Fotbalisté Slavie slaví ligový titul 2016-17
Fotbalisté Slavie slaví ligový titul 2016-17 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Společnost ePojisteni.cz potvrdila, že po roce končí v roli titulárního partnera první fotbalové ligy. Firma se rozhodla nevyužít opci na další roční spolupráci. Už v lednu o tom informovala Ligovou fotbalovou asociaci, která jedná s potenciálními sponzory pro příští ročník nejvyšší soutěže.

Obě strany se dohodly, že informaci o ukončení spolupráce zveřejní až po konci ligového ročníku. "Společnost STES, držitel marketingových a televizních práv profesionálních klubů, informaci o neuplatnění opce obdržela poslední lednový den, v termínu, který je dle výkladu smlouvy poslední možný," uvedla LFA v prohlášení na svém webu.

"Je tak zřejmě, že odchod titulárního partnera první ligy nemá souvislost s aktuálními událostmi ve Fotbalové asociaci České republiky," popřela LFA spekulace, že by firma ePojisteni.cz skončila kvůli aféře kolem FAČR a jejího předsedy Miroslava Pelty, kteří jsou od začátku května obviněni ze zneužívání státních dotací.

"I když je námi podporovaná fotbalová liga profesionální soutěží řízenou kluby a funguje zcela samostatně, současné kauzy výkonnostního fotbalu poškozují fotbal jako takový a je na místě kompletně zrevidovat způsob rozdělování dotací," uvedl výkonný ředitel ePojisteni.cz Dušan Šenkypl v tiskové zprávě.

S nedávno skončenou sezonou první ligy byla společnost ePojisteni.cz spokojena. Některé zamýšlené projekty a nápady však titulární partner ligy nedokázal plně realizovat. "Představili jsme projekt Fandím fotbalu, ale nenašli jsme vhodné směřování naší další spolupráce. Proto jsme se rozhodli naše investice do fotbalu ukončit," konstatoval Šenkypl.

Internetový vyhledávač pojištění loni v červenci nahradil v názvu soutěže sázkovou společnost Synot, jejíž jméno nesla liga dva roky. Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus. Detaily finančního plnění nebyly zveřejněny, ale ročně by titulární sponzorství mělo přinášet fotbalové lize kolem 50 až 60 milionů korun.

Už loni v říjnu bylo oznámeno, že od sezony 2018/19 bude v názvu ligy sázková kancelář Fortuna, která nyní sponzoruje nižší soutěže. Uspíšení spolupráce podle Hospodářských novin zřejmě nebude možné, protože mezi partnery ligy ještě rok budou jiná sázková kancelář Tipsport a její partnerská společnost Chance. Vedení ligy tak bude muset hledat na příští ročník nového partnera.

"Ligová fotbalová asociace a STES v tuto chvíli intenzivně pokračují v jednáních, která započala už během jarní části sezóny, s potencionálními partnery," stojí v prohlášení LFA.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 5 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy