Špatné jaro? Je vidět, co dokáže hlava. Nakopla nás Sparta, zářil kapitán Hubník po titulu

Jiří Škuba Jiří Škuba
19. 5. 2018 19:53
Dlouhá noc česká plzeňské fotbalisty po vítězství 2:1 nad Teplicemi. Opory Roman Hubník i Radim Řezník si bujaré oslavy s fanoušky užijí už počtvrté.
Roman Hubník gratuluje střelci Michaelu Krmenčíkovi
Roman Hubník gratuluje střelci Michaelu Krmenčíkovi | Foto: ČTK

Plzeň - Po prvním jarním kole vedli o 15 bodů, o titul ale bojovali až do předposledního kola. "Jaro nebylo ideální. Je vidět, co dokáže hlava," prohlásil stoper Roman Hubník.

Podle jeho parťáka z obrany Radima Řezníka byla rozhodujícím momentem honby za titulem remíza se Spartou. "Nastartovalo nás, když jsme hráli špatně. Neměli jsme dobré zápasy, dostali jsme bůra na Bohemce, pak jsme se Spartou v patnácté minutě prohrávali 0:2. Neměli jsme dobré chvíle, bod nás nakopl, pak už jsme se zvedali," zářil osmadvacetiletý fotbalista.

Před dvěma lety seděl Hubník na tiskové konferenci a vyprávěl o tom, že tehdejší titul pro něj může být posledním. Omyl. Letos získal svůj čtvrtý, třetí plzeňský. Ten první má ještě z dob ve Spartě.

"A slavím dál," zasmál se rodák ze Vsetína. "Po zápase jsem se bavil třeba s Tomášem Chorým, ten neměl slov. Tohle by v Olomouci asi nezažil. Hrozně si to užívá. Doufám, že dneska budeme slavit s fanoušky až do rána," zářil.

Přestože Plzeň doma vyhrála 2:1, žádné velké nervy to nebyly. V souběžně hraném utkání totiž Slavia, která ještě jako jediná mohla Plzeň ohrozit, rychle nabrala vysokou ztrátu s Jabloncem.

Řezník to věděl už od konce první půle, Hubník se to dozvěděl až v samém závěru.

"Když jsme za stavu 2:0 dostali gól, vřelo to ve mně. Kdybych věděl o Slavii, tak jsem asi ve větším klidu. Nakonec jsme to ale zvládli a jsem rád, že doma," usmíval se Hubník.