Sparťan Hašek překvapil Haifu. Nečekaně požadoval vyšší plat, do Izraele nejde

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 2. 2020 19:57
Záložník Martin Hašek z pražské Sparty do Maccabi Haifa nepřestoupí.
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Milan Kammermayer

Čtyřiadvacetiletý fotbalista podle webových stránek izraelského klubu odmítl podepsat smlouvu v podobě, jak byla dohodnuta před jeho příletem do Haify.

Hašek na konci ledna neodcestoval se Spartou na soustředění do Španělska. Na sraz se dostavil bez cestovních dokladů, a když dostal nařízeno, aby se pro potřebné věci vrátil, na letiště už nedorazil.

Pražané trucujícího středopolaře finančně potrestali a přeřadili do třetiligového B-týmu.

Sparta se nakonec s Maccabi domluvila na odstupném a Hašek přiletěl do Izraele, kde měl absolvovat vstupní zdravotní prohlídku a podepsat kontrakt. Nakonec však k dohodě nedošlo. Podle spekulací médií měl bývalý reprezentant do 21 let požadovat vyšší plat, což klub z Haify odmítl.

"K našemu překvapení hráč před podpisem smlouvy neakceptoval podmínky, které byly domluveny před jeho příjezdem, takže jsme se rozhodli dohodu nedokončit. Přejeme hráči hodně štěstí," uvedl izraelský vicemistr v prohlášení na webu.

Sparta získala Haška předloni v prosinci z Bohemians 1905 a letenský odchovanec se postupně vypracoval v jednu z opor. Za Spartu v nejvyšší soutěži odehrál 30 zápasů a připsal si šest branek a čtyři asistence.

Celkem má v první lize na kontě 94 utkání, 14 branek a šest gólových přihrávek.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy