Tetteh potrestal obranu Baníku a vystřelil Spartě ve šlágru tři body

Aktualizováno 17. 9. 2018 22:00
Fotbalisté pražské Sparty porazili v dohrávce osmého kola Fortuna:Ligy ostravský Baník. Jedinou branku zápasu vstřelil Benjamin Tetteh.

Ostrava - Fotbalisté Sparty vyhráli v dohrávce 8. kola první ligy v Ostravě 1:0 a jako poslední tým soutěže nadále zůstávají neporaženi. Letenské posunul na třetí místo tabulky gólem ze 77. minuty Benjamin Tetteh. Baník před téměř patnácti tisíci diváky doma prohrál po devíti zápasech a připsal druhou porážku z posledních dvanácti ligových kol.

"Je pravda, že s Příbramí jsme ztratili v samotném závěru, ale myslím si, že proti Baníku jsme to dohráli v klidu. Ve druhém poločase se nám podařilo odvracet nakopáváné balony a řešili jsme to rychlými brejky. Jsem moc spokojený, že jsme to takhle dohráli," konstatoval kouč Sparty Zdeněk Ščasný.

Baník na Spartu vyrukoval i s uzdraveným kapitánem Milanem Barošem, ale v ohlušující vřavě vyprodaného stadionu budily emoce spíše osobní souboje a půtky.

Domácí se snažili začít aktivně. Holzer se po pěti minutách sice hezky uvolnil středem, ale jeho rána neměla adekvátní razanci. To Baroš se v 19. minutě zase ocitl ve velmi dobré palebné pozice uvnitř vápna, pro změnu mu však vůbec nevyšel první dotek s balonem a tím ani následná koncovka.

Vypjatý duel plný tvrdých střetů přinesl vyrovnaný fotbal, který měl v prvním poločase minimum možností. Patrně tu největší promarnil v 36. minutě Šural, který si ve vápně zasekl obránce, ale jeho střelu k tyči dokázal Stronati kousek před čarou zblokovat do bezpečí.

Bojovný charakter zápasu se nezměnil ani po přestávce. Hrubý se pokoušel překvapit Nitu ranou z dvaceti metrů, ale sparťanský brankář míč vyškrábl. Zaváhání Šindeláře udělalo po hodině hry cestu k vedoucímu gólu hostujícímu Plavšičovi, který šel úplně sám na Laštůvku, ale ostravský gólman skvělým zákrokem domácí podržel.

Pořádné štěstí pak měli i sparťané. Střílenou přihrávku Fleišmana tečoval Radakovič, pro hosty naštěstí míč o centimetry minul tyčku. Rozhodující úder přišel v 77. minutě: Frýdek poslal pasem za obranu vstříc Laštůvkovi Tetteha, který přesným dloubnutím dílo dokonal. "Propadli jsme tam uprostřed v prostoru číslo šest, Tetteh to vyřešil. Dneska hrál velmi dobře, byl rychlý, dělal nám problémy," uznal ostravský trenér Bohumil Páník.

Domácí ihned reagovali střídáním a čerstvý náhradník Jakub Šašinka mohl prvním kontaktem s míčem srovnat, ale slibné možnosti se zalekl a zakončil špatně. Další šance už domácí ani v sedmiminutovém nastavení neměli a tým kouče Páníka po sérii pěti utkání poprvé nebodoval.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 77. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Hájek, Flimmel. ŽK: Diop, Fillo, Pazdera, J. Šašinka - Šural, Tetteh, Frýdek, Vukadinovič. Diváci: 14.212.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo (88. Granečný), Jánoš (81. O. Šašinka), Hrubý, Holzer - Baroš (78. J. Šašinka), Diop. Trenér: Páník.

Sparta: Nita - Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa - Sáček (73. Vukadinovič), Stanciu, Frýdek, Plavšič (81. Čivič) - Šural, Tetteh (86. Mebrahtu). Trenér: Ščasný.

Aktualizováno před 4 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.