Sparta znovu neudržela náskok. V Plzni vedla po dvanácti minutách o dva góly, nakonec brala jen bod

15. 4. 2018 20:08
Viktoria nedokázala na jaře doma vyhrát ani na čtvrtý pokus, tabulku vede před Slavií o pět bodů.
Sparťan Václav Kadlec otevřel skóre utkání už v 9. minutě, nakonec skončil zápas v plzni remízou 2:2 | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Fotbalisté Plzně ve šlágru 24. kola první ligy doma s pražskou Spartou dotáhli dvoubrankové manko a remizovali 2:2. Svěřenci Pavla Vrby vedou tabulku o pět bodů před druhou Slavií. Letenští zůstali na šestém místě.

Už v deváté minutě ve Štruncových sadech otevřel skóre Václav Kadlec, o tři minuty později přidal druhý gól Srdjan Plavšič po teči Radima Řezníka, který po půl hodině hry snížil. Krátce po pauze z dalšího rohu vyrovnal Tomáš Hořava.

Plzeň doma na jaře nevyhrála ani čtvrtý zápas nejvyšší soutěže, Sparta venku prodloužila sérii bez vítězství na šest utkání a Viktorii na jejím stadionu v lize nezdolala od roku 2011.

Plzeňský trenér Vrba udělal v základní sestavě hned šest změn oproti minulého debaklu 2:5 na hřišti Bohemians 1905. Po dvouzápasové absenci se vrátili uzdravený nejlepší střelec Krmenčík a brankář Kozáčik.

Sparta v deváté minutě využila hned svou první akci v zápase. Kadlec si vyměnil míč se Šuralem, dostal v šestnáctce hodně prostoru a ve skluzu překonal Kozáčika. Už za dvě minuty hosté vedli 2:0, když si Plavšičův centr z levé strany nešťastně tečoval do vlastní branky Řezník.

Plzeňský pravý bek, který nastoupil na pozici stopera, si zpravil chuť ve 30. minutě. Kopic z rohu poslal přesný kop do šestnáctky a Řezník hlavou vrátil domácí do zápasu.

Západočeši po gólu výrazně ožili a sevřeli Spartu v blízkosti pokutového území. Pět minut před pauzou v obrovskou šanci Kolář trefil špatně míč, poté Limberského křížnou střelu chytil Nita.

Plzeňští vstoupili aktivně i do druhé půle a hru hodně oživil střídající útočník Bakoš. Po několika závarech v 52. minutě vyrovnal Hořava, který se opět prosadil hlavou z rohového kopu.

Hned po inkasovaném gólu však převzali iniciativu zase hosté. S Kadlecovou střelou si poradil Kozáčik, poté rozhodčí Proske pád Frýdka v šestnáctce zkontroloval i na videu a nenařídil penaltu pro Spartu. Následně Stanciu z dálky střílel nepřesně.

Domácí na konci sahali po vítězství, ale Pražané s vypjetím sil další standardní situace ubránili a Bakoš z úniku zakončil jen slabě. Sparťané si připsali šestou remízu z posledních sedmi kol. Plzeňští z osmi jarních ligových zápasů jen jednou zvítězili.

24. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:2 (1:2)

Branky: 30. Řezník, 52. Hořava - 9. V. Kadlec, 12. Plavšič. Rozhodčí: Proske - Paták, Kubr - Zelinka (video). ŽK: Krmenčík, Řezník, Hubník - M. Frýdek, Štetina, Nita, Hovorka. Diváci: 11.623 (vyprodáno).

Plzeň: Kozáčik - Havel, Řezník, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela (28. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic - Krmenčík (75. Chorý). Trenér: Vrba.

Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (74. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšič (90. Sáček) - Šural (87. Lafata). Trenér: Hapal.