Sparta znovu nedokázala venku zvítězit, gól debutanta Drchala jí na Slovácku stačil jen na remízu

24. 2. 2018 18:37
Letenští sice v Uherském Hradišti vedli, ale pak se trápili a dovolili domácímu celku vyrovnat.
Kouč Sparty Andrea Stramaccioni
Kouč Sparty Andrea Stramaccioni | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Fotbalisté Sparty v 18. kole první ligy neudrželi vedení na Slovácku a remizovali 1:1. Pražané po klopýtnutí Olomouce v Brně propásli možnost dostat se alespoň do neděle na druhé místo v tabulce.

Vedoucí gól Sparty vstřelil v 53. minutě Václav Drchal při svém debutu v nejvyšší soutěži, v 70. minutě srovnal Tomáš Zajíc. Letenští potvrdili, že se jim na soupeřových hřištích nedaří, když z posledních devíti ligových zápasů vyhráli pouze dva a venku už čekají na vítězství tři duely. V tabulce zůstala Sparta pátá s bodovou ztrátou na Olomouc.

Trenér Slovácka Kordula vsadil na stejnou sestavu, která vybojovala v minulém kole vítězství v Ostravě. Naopak sparťanský kouč Stramaccioni sáhl ke třem změnám. Na místě stopera se objevil turecký obránce Kaya, ve středu pole Kulhánek nahradil Mavubu a na hrotu útoku se objevil teprve osmnáctiletý Drchal.

I když měla Sparta po celý úvodní poločas výraznou územní převahu, narážela na dobře zorganizované zadní řady soupeře. Po jediné chybě se dostal ve 32. minutě do slibné šance po Frýdkově centru z levé strany Zahustel, který ve skluzu z bezprostřední blízkosti trefil břevno. Hru Sparty tvořili ve středu nové posily Kanga se Stanciem, kteří operovali na velkém prostoru. Ve finální části ale jejich akcím chyběla větší přesnost.

Hráči Slovácka hrozili rychlými protiútoky, které ale často končili ve sparťanské ofsajdové pasti. Až v závěru poločasu se dostal do šance Sadílek, jehož slabá střela ale mířila přímo do středu branky.

Po změně stran hosté zvýšili svůj tlak, který také vedl k otevření skóre utkání. V 53. minutě Stanciu chytře prostrčil míč mezi domácími zadáky volnému Drchalovi, který zblízka neměl problém. "Jsem rád, že se mi podařilo vstřelit branku, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli," poznamenal Drchal.

Po inkasovaném gólu Slovácko zvýšilo iniciativu a častěji útočilo. V 70. minutě po Juroškově centru propadl míč k nejlepšímu střelci mužstva Zajícovi, kterému nechali zadáci Sparty hodně prostoru k vyrovnání. Zajíc v tomto ligovém ročníku skóroval posedmé.

Čtvrt hodiny před koncem vynikl domácí brankář Heča, který vyrazil hlavičku Kulhánka. Na druhé straně se blýskl i jeho protějšek Nita, jenž stejným způsobem zlikvidoval akci Břečky. Tým z Uherského Hradiště už cennou remízu ubránil a doma v lize se Spartou neprohrál potřetí za sebou.

Na straně Slovácka však vládlo po remíze částečné zklamání. "Štve mě, že jsme jej dostali gól ze standardní situace. Po jeho inkasování jsme už hráli velmi dobře. Neměli jsme co ztratit. Bod jsme si zasloužili. Na druhé straně, kdyby mně někdo řekl, že budeme mít hned po dvou jarních kolech čtyři body po zápasech na Baníku a se Spartou, tak bych tomu nevěřil," řekl trenér Slovácka Michal Kordula.

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 70. Zajíc - 53. Drchal. Rozhodčí: Příhoda - Hrabovský, Kubr. ŽK: Divíšek, Janošek, Petr - V. Kadlec, Frýdek, Hovorka. Diváci: 4820.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Hofmann, Divíšek - Janošek - Havlík (57. Navrátil), Daníček, Sadílek (76. Machalík), Petr - Zajíc. Trenér: Kordula.

Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Kaya, M. Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (82. Mustedanagič), Kanga, Stanciu, Ben Chaim (64. Plavšič) - Drchal. Trenér: Stramaccioni.