Sparta získala talentované mladíky z Pobřeží slonoviny

ČTK ČTK
12. 9. 2016 10:11
Na Letnou přicházejí dva osmnáctiletí Afričané, zatím by měli hrát především za juniorku.
Sparta má s africkými hráči dobré zkušenosti. Prosadí se i dva mladíci z Pobřeží Slonoviny?
Sparta má s africkými hráči dobré zkušenosti. Prosadí se i dva mladíci z Pobřeží Slonoviny? | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Sparta získala talenty z Pobřeží slonoviny. Na roční hostování s opcí přichází na Letnou osmnáctiletí ofenzivní hráči Baba Lamine Traoré a Yousouff Dao, odchovanec akademie ASEC Mimosas z Abidžanu. Zatím se budou připravovat s týmem do 19 let a s juniorkou, s níž už absolvovali trénink.

"Máme je poctivě naskautované. Oba jsou odchovanci věhlasné akademie. Dao je aktuálně nejlepším střelcem ligy Pobřeží slonoviny, oba hráli africkou Ligu mistrů. Jsou to skromní kluci, kteří mají obrovskou touhu se ve Spartě prosadit," řekl ČTK manažer Pavel Zíka ze společnosti Global Sport, která hráče zastupuje.

"O oba byl zájem z předních klubů Francie a Belgie, společně s našimi belgickými partnery jsme jim doporučili Spartu, s čímž souhlasili, jelikož je Sparta ve světě vysoce uznávaná prací s mládeží," dodal Zíka.

Útočník Dao, který má na kontě i dva góly v africké Lize mistrů, i křídelní hráč Traoré by měli Spartě pomoci i v mládežnické Lize mistrů.

Sparta má s hráči z Pobřeží slonoviny dobrou zkušenost. Vyplatil se jí zejména Wilfried Bony, který se z juniorky vypracoval v největší hvězdu týmu. V 59 zápasech v české lize dal 22 branek. Následně se přes Arnhem a Swansea dostal až do Manchesteru City, odkud nyní hostuje ve Stoke. Podobně se ve Spartě vypracoval i Tiémoko Konaté.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy