Sparta zaplatí 120 tisíc. I za to, že naštvaný fanoušek pronikl k trenérovi Jílkovi

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 2. 2020 16:16
Pražská Sparta dostala od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 120 tisíc korun za porušení povinností pořádajícího klubu v domácím utkání 21. kola první ligy s Libercem.
Trenér Sparty Václav Jílek musel při duelu se Spartou čelit ataku nespokojeného fanouška
Trenér Sparty Václav Jílek musel při duelu se Spartou čelit ataku nespokojeného fanouška | Foto: Milan Kammermayer

Letenští se provinili i tím, že nezabránili vniknutí fanouška do blízkosti tehdejšího trenéra Václava Jílka.

Divák s šálou Sparty před koncem úvodního zápasu jarní části sezony, který domácí nečekaně prohráli 0:2, pronikl do zóny určené pro kouče. Než ho odvedla ochranka, stačil s Jílkem prohodit pár slov.

Podle bývalého sparťanského trenéra fanoušek pouze vyjádřil nespokojenost s předváděnou hrou a výsledkem a nijak ho sprostě neurážel.

Vedle toho byla Sparta potrestána také za nesportovní chování dalších fanoušků, kteří používali pyrotechniku a vhazovali předměty na hrací plochu.

Disciplinárka podle regulí musela zamítnout protest Jablonce proti vyloučení Jana Kroba v závěru pondělní dohrávky 22. ligového kola v Ostravě, přestože podle komise rozhodčích obránce severočeského týmu neměl dostat druhou žlutou kartu.

"Komise rozhodčích FAČR shledala, že sice byla hráči Janu Krobovi druhá žlutá karta udělena neprávem, ale k přestupku došlo. Na základě toho nebylo možné v souladu s procesním řádem protestu vyhovět," vysvětlil tiskový mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Ostrava s Jabloncem remizovala 1:1, Krob si kvůli vyloučení nezahraje příští zápas proti Plzni. 

Kvůli nesportovnímu chování fanoušků a použití pyrotechniky ve vršovickém derby ve 21. kole zaplatí hostující Slavia 40 tisíc korun a domácí Bohemians 1905 o deset tisíc méně.

Za vyloučení po druhé žluté kartě si jednou nezahrají zmíněný Krob a Lukáš Mareček z Teplic. Trest na jedno soutěžní utkání dostali i olomoucký Lukáš Greššák a Petr Hronek z Bohemians, kteří v minulém kole dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Po osmém žlutém napomínání v ročníku čeká automatická dvouzápasová pauza teplického Jakuba Mareše.

Disciplinární komise zahájila řízení s jabloneckým trenérem Petrem Radou za nesportovní chování při zápase v Ostravě, kde měl jednašedesátiletý kouč například konflikt s kameramanem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy