Sparta za Stanciua nabízí "raketu", Anderlecht chce o čtyřicet milionů víc. Na Letnou ale míří Kanga

Jiří Škuba Jakub Šafránek Jiří Škuba, Jakub Šafránek
12. 1. 2018 10:55
Na Spartě pokračují v hledání náhrady za Tomáše Rosického. Přestup Nicolae Stanciua zatím vázne na penězích, přijít by ale měl Guélor Kanga.
Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu | Foto: ČTK

Praha - Rodí se mimozemský transfer? Nebo přestup padne? Sparta zvýšila sázky; za rumunského záložníka Nicolae Stanciua nabízí pět milionů eur, téměř 130 milionů korun! Ale i to je Anderlechtu málo. Naopak v nejbližších dnech by měl být dotažen přestup Guélora Kangy z Crvene Zvezdy Bělehrad.

Podle zdrojů Aktuálně.cz Anderlecht za Stanciua požaduje přibližně 6,7 milionů eur, tedy asi 170 milionů korun. A nesleví prý ani cent. Fialky vykoupily tvořivého fotbalistu z rumunského FCSB loni za deset milionů eur, ale dnes čtyřiadvacetiletý záložník se v Andrelechtu nechytil. Belgický klub se ho nyní snažit prodat, aby měl finance na další přestupy, ale přitom chce minimalizovat ztráty.

"Ano, jednáme. Dohoda může být hotová za hodinu, ale také z ní může sejít. Vše záleží na Spartě, zda zvedne svou nabídku. V opačném případě jsou tady jiní zájemci," prohlásil před dvěma dny sportovní ředitel Anderlechtu Herman Van Holsbeeck. 

Pokud by Sparta na podmínky vedení belgického klubu přistoupila, jednalo by se o naprosto bezprecedentní přestup směrem do české ligy. Vždyť dosavadní rekord drží právě Letenští se 78 miliony, za které v létě přivedli Tala Ben Chaima.

Srbové mají jasno, Kanga podepíše ještě dnes

Naopak ujednáno už by mělo být na trase Praha - Bělehrad. V nejbližších dnech se podle srbských médií připojí k týmu na soustředění ve Španělsku Guélor Kanga z Crvene Zvezdy.

Sedmadvacetiletý podhrotový hráč na sebe upozornil v předkole Evropské ligy, kdy zásadní měrou pomohl vyřadit právě Spartu. Letenské by měl stát 800 000 eur, tedy přibližně dvacet a půl milionu korun.

Celý přestup se táhl několik měsíců. Gabonskému reprezentantovi však v létě v Bělehradě končí smlouva, a přestože Crvena Zvezda měla eminentní zájem ve spolupráci se sedmadvacetiletým hráčem pokračovat, Kanga se rozhodl pro přesun do Sparty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy