Sparta za Stanciua nabízí "raketu", Anderlecht chce o čtyřicet milionů víc. Na Letnou ale míří Kanga

Jiří Škuba Jakub Šafránek Jiří Škuba, Jakub Šafránek
12. 1. 2018 10:55
Na Spartě pokračují v hledání náhrady za Tomáše Rosického. Přestup Nicolae Stanciua zatím vázne na penězích, přijít by ale měl Guélor Kanga.
Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu | Foto: ČTK

Praha - Rodí se mimozemský transfer? Nebo přestup padne? Sparta zvýšila sázky; za rumunského záložníka Nicolae Stanciua nabízí pět milionů eur, téměř 130 milionů korun! Ale i to je Anderlechtu málo. Naopak v nejbližších dnech by měl být dotažen přestup Guélora Kangy z Crvene Zvezdy Bělehrad.

Podle zdrojů Aktuálně.cz Anderlecht za Stanciua požaduje přibližně 6,7 milionů eur, tedy asi 170 milionů korun. A nesleví prý ani cent. Fialky vykoupily tvořivého fotbalistu z rumunského FCSB loni za deset milionů eur, ale dnes čtyřiadvacetiletý záložník se v Andrelechtu nechytil. Belgický klub se ho nyní snažit prodat, aby měl finance na další přestupy, ale přitom chce minimalizovat ztráty.

"Ano, jednáme. Dohoda může být hotová za hodinu, ale také z ní může sejít. Vše záleží na Spartě, zda zvedne svou nabídku. V opačném případě jsou tady jiní zájemci," prohlásil před dvěma dny sportovní ředitel Anderlechtu Herman Van Holsbeeck. 

Pokud by Sparta na podmínky vedení belgického klubu přistoupila, jednalo by se o naprosto bezprecedentní přestup směrem do české ligy. Vždyť dosavadní rekord drží právě Letenští se 78 miliony, za které v létě přivedli Tala Ben Chaima.

Srbové mají jasno, Kanga podepíše ještě dnes

Naopak ujednáno už by mělo být na trase Praha - Bělehrad. V nejbližších dnech se podle srbských médií připojí k týmu na soustředění ve Španělsku Guélor Kanga z Crvene Zvezdy.

Sedmadvacetiletý podhrotový hráč na sebe upozornil v předkole Evropské ligy, kdy zásadní měrou pomohl vyřadit právě Spartu. Letenské by měl stát 800 000 eur, tedy přibližně dvacet a půl milionu korun.

Celý přestup se táhl několik měsíců. Gabonskému reprezentantovi však v létě v Bělehradě končí smlouva, a přestože Crvena Zvezda měla eminentní zájem ve spolupráci se sedmadvacetiletým hráčem pokračovat, Kanga se rozhodl pro přesun do Sparty.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy