Sparta v generálce jen remizovala s Žilinou

11. 2. 2017 16:09
Sparta zůstala v celé zimní přípravě neporažena a v osmém zápase teprve podruhé inkasovala.
Michal Sáček
Michal Sáček | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Fotbalisté Sparty v generálce na jarní část sezony doma remizovali 1:1 s lídrem slovenské ligy Žilinou. Letenský tým poslal do vedení Michal Sáček, v závěru vyrovnal Nermin Haskič. Sparta zůstala v celé zimní přípravě neporažena a v osmém zápase teprve podruhé inkasovala.

Oba týmy se prezentovaly aktivním presinkem, který soupeři způsoboval potíže s rozehrávkou. Mnoho šancí tak k vidění nebylo. Aktivnější byla Sparta, které však v křídelních prostorech chyběla kvalitnější finální přihrávka. Možná i proto, že kotel Sparty bučel na Konatého, kterému stále neodpustil, že si chtěl vymoci přestup.

Ve 26. minutě se ale Sparta prosadila. Dočkal poslal z pravého křídla přízemní centr, Juliš ještě hradbu těl nepropálil, ale záložník Sáček si při dorážce poradil. Vedení mohl potvrdit aktivní Néstor, který vystřelil přes hlavu, ale trefil jen břevno. Dorážejícímu Julišovi sebral radost z gólu ofsajd.

Po změně stran se Žilinští tlačili více do útoku, ale dlouho nemohli najít recept na obranu Sparty. Až po střídáních několikrát zahrozili a v 82. minutě i vyrovnali, poté co se po centru prosadil z malého vápna Haskič. Žilina nakonec mohla i vyhrát. Po nedorozumění ve sparťanské obraně se míč dostal ke Škvarkovi, který ale z dálky netrefil prázdnou branku. Na druhé straně neuspěl Lafata.

Sparta Praha - Žilina 1:1 (1:0)

Branky: 26. Sáček - 82. Haskič.

Sestava Sparty: Koubek (46. Bičík) - Karavajev (70. Pavlík), Mazuch (46. Holek), M. Kadlec (64. Hybš), Costa (64. Vatajelu) - Vácha (64. Pulkrab), Sáček (64. Havelka) - Néstor (64. Ch. Frýdek), Dočkal (46. Čermák), Konaté (70. Šural) - Juliš (46. Lafata). Trenér: Požár.

Vlašim - FK Jablonec 0:0

Sestava Jablonce:

I. poločas: Hrubý - Pernica, Beneš, Hübschman, Zelený - V. Kubista, Jiráček - Diviš, Pospíšil, Hanousek - Doležal.

II. poločas: Valeš (80. Hrubý) - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený - V. Kubista, Považanec - Mehanovič, Trávník, Mihálik - Doležal. Trenér: Klucký.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)

Branky: 12. Jeřábek, 26. Hora, 42. Vaněček, 55. Nivaldo, 85. Červenka.

Sestava Teplic: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič (63. Vachoušek), Kučera (66. Soungole) - Fillo (46. Nivaldo), Hora (63. Červenka), Hyčka (66. Urma) - Vaněček (63. Vošahlík). Trenér: Šmejkal.

FK Mladá Boleslav - Táborsko 2:0 (0:0)

Branky: 53. Magera, 59. Pauschek.

Sestava M. Boleslavi: Budinský - Pauschek (61. Jánoš), Da Silva, Stronati (61. Čmovš), Keresteš (46. Fleišman) - Matějovský (61. Mareš), Takács - Vukadinovič (61. Fabián), Valenta (46. Magera), Přikryl - Chramosta (10. Nečas). Trenér: Svědík.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 2:2 (1:1)

Branky: 5. Breite, 77. Bosančič z pen. - 43. Ikaunieks, 49. Batioja.

Sestavy:

Liberec: Dúbravka - Coufal, Kouřil, Kúdela, Mikula (46. Bartošák) - Ekpai (67. Graiciar), Obročník (57. Bosančič), Breite (75. Karafiát), Vůch (57. Šulc) - Potočný (75. Latka), Voltr (57. Baroš). Trenér: Trpišovský.

Jihlava: Hanuš - Tlustý (78. Kryštůfek), Krejčí, Štěpánek - Hronek (67. Popovič), Urblík (46. Rosa) - Nový (73. Záviška), Batioja (67. Urdinov), Novotný (67. Vaculík) - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Bílek.

Dunajská Streda - Fastav Zlín 0:0

Sestava Zlína: Dostál - Kopečný, Jugas, Gajič, Matejov - Štípek, Traoré, Živulič, Vukadinovič - Diop, Beauguel. Trenér: Páník.