Sparta v přípravě zase vyhrála o sedm gólů. Tentokrát ponížila Duklu

26. 6. 2021 13:49
Fotbalisté Sparty deklasovali druholigovou Duklu 7:0 a v letní přípravě na novou sezonu i podruhé vyhráli o sedm gólů. Hattrickem se na Strahově blýsknul útočník Matěj Pulkrab.
Sparta - Hostouň, příprava před sezonou 2021/22: Adam Karabec.
Sparta - Hostouň, příprava před sezonou 2021/22: Adam Karabec. | Foto: Twitterový účet AC Sparta Praha

Plzeň na úvod doma zvítězila 4:1 nad Trnavou. Slovácko porazilo Prostějov 5:0, stejným výsledkem si Liberec poradil s dalším druholigovým soupeřem Žižkovem. Ostrava překvapivě jen remizovala 1:1 na hřišti Kroměříže z třetí nejvyšší soutěže.

Sparťané, kteří v úterý rozstříleli třetiligovou Hostouň 8:1, se rozjížděli pomaleji. V utkání hraném na čtyři třicetiminutovky otevřel v 19. minutě skóre Ladislav Krejčí starší. Dukla držela těsnou porážku až do 74. minuty, kdy se trefil Polidar. Triumf letenského favorita pak navýšili Juliš, Minčev a třemi góly Pulkrab, jenž v minulé sezoně hostoval v Bohemians 1905.

Plzeňští se v úvodním poločase neprosadili, ale pak jim výrazně pomohl příchod letní posily Mosquery. Kolumbijský křídelník v 58. minutě připravil vedoucí branku Šulcovi, poté byl dvakrát faulován v šestnáctce a penalty proměnili navrátilec z hostování Chorý a Kayamba. Těsně po Kolesárově snížení v 84. minutě potvrdil triumf Viktorie čtvrtým gólem Havel.

Slovácko navázalo na úterní úvodní vítězství 6:1 nad Vyškovem a také Prostějov porazilo pětibrankovým rozdílem. Po změně stran se dvakrát prosadil Sadílek, už v úvodní půlhodině skórovali Šašinka, Petržela a Daníček.

Prvoligový nováček Hradec Králové v souboji týmů z nejvyšší soutěže zdolal 3:1 Bohemians 1905 a začal úspěšně pod novým trenérem Koubkem, který v minulosti vedl i "Klokany". Už v prvním dějství se za Východočechy trefili Vašulín, Vlkanova a letní posila Harazim. Za Pražany vyrovnal nováček Fulnek.

Olomouc v prvním duelu po návratu kouče Jílka porazila druholigový Vyškov 3:0 po brankách Zifčáka, Zlatohlávka a Chytila. Karviná podlehla Trenčínu 0:3, Zlín porazil třetiligový Uničov 5:1 a Teplice přestřílely divizní Chomutov 4:2.