Sparta v přípravě dál vítězí, na soustředění v Rakousku porazila Tulu 4:1

6. 7. 2021 17:15
Fotbalisté Sparty vyhráli i čtvrtý přípravný zápas před novou sezonou. Pražané na úvod soustředění v Rakousku porazili čtrnáctý tým uplynulého ročníku ruské ligy Tulu 4:1 poté, co všechny čtyři branky vstřelili ve druhém poločase.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Po bezgólovém úvodním dějství otevřel v 54. minutě po rohu skóre Dávid Hancko, který se již zapojil do přípravy s týmem po startu na mistrovství Evropy v dresu slovenské reprezentace.

V 66. minutě zvýšil po rohu "rybičkou" Ladislav Krejčí mladší a poté se prosadili dva střídající hráči Matěj Pulkrab s Adamem Karabcem. Soupeř snížil až v poslední minutě hlavičkou.

Sparta před odjezdem na soustředění porazila v domácích podmínkách tři soupeře z nižších soutěží. Postupně zdolala Hostouň 8:1, Duklu Praha 7:0 a Líšeň 1:0. Poslední dva duely se hrály netradičně na 4×30 minut.

Letenští se chystají na kvalifikaci Ligy mistrů, do které vstoupí úvodním zápasem 2. předkola na hřišti Rapidu Vídeň za dva týdny.

V druhém dnešním přípravném utkání prvoligového týmu porazily Pardubice druholigový Žižkov 3:1. Dvě branky dal v úvodním dějství Dominik Kostka. Východočeši si ve čtvrtém duelu letní přípravy připsali druhou výhru.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Sparta Praha - Arsenal Tula 4:1 (0:0)

Branky: 54. Hancko, 66. Ladislav Krejčí II, 73. Pulkrab, 82. Karabec - 90. Markov.

Sestava Sparty: Heča - Vindheim (28. Wiesner), Štetina (80. Panák), Hancko, Höjer (46. Polidar) - Karlsson (71. Gabriel), Ladislav Krejčí II (71. Sáček), Pavelka, Dočkal (71. Karabec), Ladislav Krejčí I - Drchal (71. Pulkrab). Trenér: Vrba.