Sparta tlačila, ale příprava s Fenerbahce skončila bez branek

19. 7. 2016 21:54
Sparťané hráli v přípravě s tureckým klubem Fenerbahce Istanbul 0:0. Ve druhé půli byla Sparta aktivní i v útoku, ale bez gólového efektu.
Sparťan Costa (v červeném) bojuje v zápase s Fenerbahce.
Sparťan Costa (v červeném) bojuje v zápase s Fenerbahce. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté pražské Sparty se v generálce na novou sezonu rozešli smírně s tureckým Fenerbahce Istanbul po bezbrankové remíze.

V souboji s tureckým vicemistrem mohla těšit trenéra Zdeňka Ščasného především pevná defenziva. Ve druhé půli byla Sparta aktivní i v útoku, ale bez gólového efektu.

V sestavě Fenerbahce ještě chyběla nová posila Martin Škrtel, i bez slovenského stopera ale turecký celek nasadil silnou sestavu plnou reprezentantů.

Sparta opět zkoušela rozestavení 3-5-2 a byla aktivní, ale proti silnému soupeři se těžko prosazovala. Hrozila hlavně po brejcích Fataie. Soupeř byl v první půli nebezpečnější, ale stopeři Sparty dokázali několikrát na poslední chvíli hrozbu zažehnat.

Přesto se hosté prosadili, ale sudí odpískal faul na brankáře Bičíka, kterému při kontaktu se soupeřem vypadl míč z ruky. Bičík si pak poradil i se střelou levého beka Kaldirima.

Do druhé půle udělala Sparta několik změn a více se prosazovala. Lafatův gól ale sudí kvůli ofsajdu neuznal a Dočkal po hezké kombinaci a přepuštění míče od Čermáka napálil z hranice vápna jen jednoho z obránců. Šural hlavou v dobré pozici přestřelil stejně jako v závěru Lafata. Těsně před závěrečným hvizdem ještě Frýdek tvrdou střelou protáhl gólmana.