Sparta se třásla o výhru, Karviná jí dala tři góly. Letenské opět spasil Karlsson

14. 2. 2021 18:18
Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole Fortuna:Ligy Karvinou 4:3. Premiérovým hattrickem v nejvyšší soutěži k tomu přispěl David Moberg Karlsson. Od 72. minuty dohrávali Letenští bez vyloučeného Michala Trávníka a o vítězství se do posledních vteřin při domácí premiéře nového kouče Pavla Vrby pořádně třásli.
David Moberg Karlsson opět zachránil Spartu
David Moberg Karlsson opět zachránil Spartu | Foto: Reuters

Pražané nakonec pod Vrbou vyhráli i druhý ligový zápas, stejně jako při jeho debutu na lavičce Letenských (výhra 3:2 v Olomouci díky dvěma penaltám) to byla pořádná divočina.

Gólovou přestřelku v prvním poločase načal v sedmé minutě karvinský kapitán Michal Papadopulos. V rozmezí 22. až 27. minuty Karlsson a Ladislav Krejčí starší obrátili skóre ve prospěch domácích.

Slezané srovnali zásluhou Christiána Herce, jenže v 41. minutě udeřil Karlsson podruhé. Hattrick završil v 69. minutě. Po Trávníkově červené kartě Papadopulos ještě snížil, ale na srovnání už hosté nedosáhli.

Utkání kvůli mrazům začalo o dvě a půl hodiny dříve. Oproti minulému kolu nastoupily oba celky se čtyřmi změnami v základní sestavě. Domácí obránce Sáček se zranil při rozcvičce a nahradil ho Wiesner, který v lize nastoupil poprvé od července 2019. Juliše, spolu se slávisty Kuchtou a Simou nejlepšího ligového střelce této sezony, nahradil na hrotu útoku Kozák. Vrba dal od úvodu důvěru i Součkovi s Trávníkem.

Karviná vstoupila do utkání aktivně a v sedmé minutě se dočkala první trefy. Nová posila Mazáň přihrál do vápna, sparťanský stoper Čelůstka při snaze odkopnout míč upadl a Papadopulos zblízka nezaváhal.

Pražané srovnali z první šance ve 22. minutě. Karlsson na hranici šestnáctky z přímého kopu podstřelil karvinskou zeď a i pomocí teče jednoho z hostujících hráčů překonal gólmana Bolka.

Za pět minut obrátil stav Krejčí starší. Souček poslal dlouhý balon za obranu Slezanů, Bolek při výběhu zaváhal a Krejčí ho hlavou přehodil. Sparťanský střelec těsně po zakončení inkasoval od Bolka úder do hlavy a v 38. minutě musel vystřídat.

Šest minut předtím hosté odpověděli. Míč se po standardní situaci odrazil před vápno k Hercovi, který střelou z první ze vzduchu vyzrál na Nitu.

Letenští si však čtyři minuty před koncem úvodního dějství vzali vedení zpátky. Souček mezi karvinskými obránci našel nabíhajícího Karlssona, jenž si chvíli počkal a přeloboval Bolka. Švédský záložník ve druhém kole po sobě zaznamenal dvě branky v jednom utkání.

Po změně stran mohl sparťanský náskok zvýšit Souček, zamířil ale vedle. Pojistku přidala Sparta v 69. minutě. Kapitán Dočkal vyslal za hostující obranu Karlssona, který se nemýlil.

Vzápětí Trávník zajel do Herce a od rozhodčího Marka obdržel červenou kartu. Papadopulos po přihrávce střídajícího Marka Hanouska duel v 83. minutě zdramatizoval, ale vyrovnat už se hostům nepovedlo.

Sparta porazila v lize Karvinou počtvrté za sebou. Oba týmy potvrdily, že ve vzájemných zápasech v nejvyšší soutěži padá hodně branek. V posledních šesti celkem 31.

19. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - MFK Karviná 4:3 (3:2)

Branky: 22., 41. a 69. Karlsson, 27. Ladislav Krejčí I - 7. a 83. Papadopulos, 32. Herc. Rozhodčí: Marek - Hrabovský, Mokrusch - Adam (video). ŽK: Ladislav Krejčí I, Dočkal, Nita - Tavares, Bolek, Santos, Mikuš, Herc. ČK: 72. Trávník (Sparta). Bez diváků.

Sparta: Nita - Wiesner, Vitík, Čelůstka, Hancko - Souček, Trávník - Karlsson (74. Karabec), Dočkal (88. Matěj Hanousek), Ladislav Krejčí I (38. Plavšič) - Kozák (74. Juliš). Trenér: Vrba.

Karviná: Bolek - Jursa (74. Haša), Santos, Šindelář, Mazáň - Herc, Smrž - Čmelík (65. Mikuš), Ostrák (82. Marek Hanousek), Tavares - Papadopulos. Trenér: Jarábek.