Sparta se na konci podzimu rozjela, na třetí výhru v řadě jí stačil jediný gól

12. 11. 2022 20:11
Fotbalisté Sparty zakončili podzimní části prvoligové sezony domácí výhrou 1:0 nad Českými Budějovicemi.
Lukáš Haraslín a Jan Kuchta
Lukáš Haraslín a Jan Kuchta | Foto: ČTK

Pražané zvítězili v nejvyšší soutěži díky brance Lukáše Haraslína ze 12. minuty potřetí za sebou a opět bez inkasované branky. Na vedoucího obhájce titulu z Plzně ztrácejí šest bodů a na městského rivala Slavii dva. Oba soupeři však sehráli o zápas méně.

Sparta nastoupila v bílých dresech s trikolorou, jimiž si připomněla 129. výročí od svého založení. Tento dres nosili Pražané na přelomu 70. a 80. let minulého století.

Jediná trefa večera se zrodila po necelé čtvrt hodině hry. Minčev přihrál do vápna nabíhajícímu Haraslínovi a ten tvrdou ranou pod břevno nedal brankáři Šípošovi šanci. Slovenský reprezentant navázal na trefu ze středeční vítězné dohrávky proti Slovácku (4:0).

Zápas hraný v husté mlze už toho v úvodním dějství příliš nenabídl. V závěru první půle hlavičkoval domácí Wiesner vedle a na opačné straně Hellebrandova tečovaná střela skončila na boční síti.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. V 68. minutě Čavoš nedovoleně zastavil unikajícího Kuchtu a sudí Starý po konzultaci s videorozhodčím hostujícího záložníka v jeho 100. ligovém zápase vyloučil. Zákrok se však neodehrál v pokutovém území, nýbrž těsně před ním. Pokus střídajícího Karabce z následného přímého kopu Šípoš vyrazil.

Pozornost sparťanského gólmana Kováře prověřil z úhlu neúspěšně střídající Potočný. Navýšení náskoku Pražanů zase ve vyložené příležitosti v šestnáctce promarnil Kuchta.

Oba týmy zakončí podzimní část sezony příští sobotu osmifinálovými souboji domácího poháru. Sparta se představí v Ostravě, Dynamo přivítá Hradec Králové.

16. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)

Branka: 12. Haraslín. Rozhodčí: Starý - Nádvorník, Vodrážka - Kocourek (video). ŽK: Zelený - Čmelík, Havel, Skovajsa. ČK: 71. Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 13.269.

Sparta: Kovář - Vitík, Panák (60. Karabec), Sörensen - Wiesner, Sadílek, Pavelka (79. Höjer), Zelený (85. Mejdr) - Haraslín (60. Daněk), Kuchta, Minčev (85. Kaštánek). Trenér: Priske.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký (79. Broukal), Havel, Králik, Skovajsa - Hellebrand (88. Škoda), Hora - Čmelík (89. Matoušek), Čavoš, Mršič (67. Penner) - Zajíc (67. Potočný). Trenér: Lerch.