Sparta půjde s Haškem do války. Rosický: Dohoda možná není, hráč vůbec nekomunikuje

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 5. 2020 15:07
Spor mezi fotbalovou Spartou a jejím záložníkem Martinem Haškem dospěl do patové situace, kterou zřejmě bude muset rozetnout až soud. "Mrzí mě to, ta kauza nebude mít vítěze," prohlásil sportovní ředitel letenského klubu Tomáš Rosický.
Tomáš Rosický o Martinu Haškovi | Video: O2 TV Sport

Výraznou obměnou kádru prochází a ještě projde fotbalová Sparta. Nejhalasnější změny se týkají záložní řady: Martin Hašek na Letné švihl výpovědí a s klubem nekomunikuje, rudý dres pravděpodobně brzy odloží i Guélor Kanga, jemuž v červnu končí smlouva. Naopak sedmnáctiletý záložník Adam Hložek by měl v klubu zůstat.

Chystané změny komentoval sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický v pořadu Liga mistrů Exclusive, který vysílá stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal ve středu od 21:00.

Případ Hašek

"Sparta je připravena jít do soudního sporu tak, je bylo deklarováno. Šanci na dohodu momentálně nevidím, hráč s námi nekomunikuje. Velmi mě to mrzí, protože kauza nebude mít vítěze."

Případ Kanga

"Registrujeme více smluv, které končí v létě. Kádr se obmění, to je jasné. Doufám, že se liga bude dohrávat a Kanga za Spartu ještě nastoupí. Z jarních pěti zápasů hrál ve třech, byl v plánech i na derby, i když nakonec zůstal na lavici. Je těžké říct, že na sto procent odejde, ale když to vezmu zeširoka, obměna kádru nás čeká."

Případ Hložek

"Na Adama je ještě brzo, aby někam chodil. Pořád se zapomíná, že je strašně mladý kluk. A u sedmnáctiletých fotbalistů, i když mají už dost odehráno, dochází k výkyvům. Je jasné, že očekávání veřejnosti bude větší a větší, ale buďme trpěliví, nechme ho dospět, nechme ho dorůst. Kdyby se teď objevila zajímavá nabídka, což absolutně neočekávám, tak na něj je ještě brzo."

 

Právě se děje

před 9 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy