Sparta přišla o dalšího útočníka, Kozák si v utkání s Dynamem zlomil kotník

Sport Sport
21. 3. 2021 22:19
Fotbalová Sparta bude mít v nejbližších týdnech problém s obsazením útočné řady. Lukáš Juliš musí na operaci třísel, Libor Kozák si zase zlomil kotník.

Lukáš Juliš, který byl s jedenácti brankami až do tohoto kola nejlepším střelcem ligové soutěže, musí na operaci se zraněným tříslem a Spartě bude podle trenéra Pavla Vrby chybět minimálně tři až čtyři týdny. Do zápasu přitom naskočil naposledy na konci února. 

V nedělním utkání v Českých Budějovicích Letenští navíc přišli o nejlepšího střelce minulé sezony Fortuna:Ligy Libora Kozáka, který si v prvním poločase  špatným došlápnutím přivodil zlomeninu kotníku. Doba jeho léčení zatím není známa. 

Sparta tak má v tuto chvíli z prověřených hráčů k dispozici v podstatě jen Adama Hložka, který se minulý týden vrátil do kádru po dlouhém léčení únavové zlomeniny zánártní kůstky. 

A protože na marodce je i bulharský ofenzivní hráč Martin Minčev, který letos zasáhl do sedmi ligových zápasů, bude trenér Vrba patrně muset v duelech po reprezentační pauze sáhnout i do rezervního týmu. 

V něm v současnosti působí Vojtěch Patrák, Daniel Turyna, Ondřej Novotný, Matyáš Kozák a Youssuf Dao. 

Nejbližší ligový zápas po reprezentační přestávce sehraje Sparta 3. dubna v Teplicích. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Moskevská burza se částečně otevřela některým zahraničním investorům

Moskevská burza se v pondělí částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.

Rusko uzavřelo své trhy v únoru, aby omezilo odliv peněz ze země v době invaze na Ukrajinu. V březnu zahájilo postupné znovuotevírání, které bylo omezeno na dluhopisy vydané ruskou vládou.

V pátečním prohlášení moskevská burza uvedla, že znovu otevře trh s dluhopisy pro nerezidenty ze zemí, které nejsou vůči Rusku nepřátelské, a pro nerezidenty, kde jsou konečnými příjemci ruské právnické nebo fyzické osoby. Mezi tyto země patří pravděpodobně Čína a Turecko. Naopak mezi nepřátelské země, jejichž investoři mají nadále zákaz prodávat ruské cenné papíry, patří členové EU, Kanada či Japonsko. Na tuto skupinu loni připadlo 90 procent investic do Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy