92 milionů. Fiorentina chce za Hancka balík, Sparta dotahuje Krejčího a Čelůstku

jšk, yac
31. 7. 2020 9:08
Hned dva české reprezentanty by mohla v nejbližší době představit jako své nové tváře pražská Sparta. Zatímco záložník Ladislav Krejčí by se na Letnou vrátil po čtyřech letech, u obránce Ondřeje Čelůstky je situace pikantnější - před svým odchodem do Turecka odehrál dvě sezony v konkurenční Slavii.
Dávid Hancko (vpravo) a Ladislav Krejčí. Zatím ten sparťanský.
Dávid Hancko (vpravo) a Ladislav Krejčí. Zatím ten sparťanský. | Foto: ČTK

Letenský management je blízko zisku reprezentačních posil. Ve velmi nadějné fázi jednání je návrat Ladislava Krejčího, který by se do Sparty vrátil po čtyřech letech strávených v Boloni. Osmadvacetiletý odchovanec klubu by mohl být při odchodech Frýdka a Costy ideální variantou na levý kraj obrany.

Krejčí je nyní stále ještě v Itálii, podle dobře informovaného zdroje je ale dohoda blízko a definitivně by měla být stvrzena příští týden.

Do zdárného konce míří i námluvy s Ondřejem Čelůstkou, který na Letnou míří jako volný hráč. Což nakonec může být poslední překážkou, není úplně ojedinělé, když v takovém případě na poslední chvíli přiletí lukrativnější nabídka z jiného klubu. Nicméně momentálně je situace taková, že je Čelůstka se Spartou domluvený.

Krajní obránce, v poslední době ovšem spíše stoper, by mohl být alternativou za Dávida Hancka, kterého by Sparta musela vykoupit z Fiorentiny.

Italský tým podle serveru fiorentinanews.cz původně požadoval za uplatnění opce pět milionů eur, tedy asi 130 milionů korun. Opce uplatněna nebyla, nyní je Hancko údajně k mání na přestup za částku kolem 3,5 milionu, tedy asi 92 milionů korun. Problém je, že i tato částka je (zatím) pro Spartu příliš vysoká.

Dvaadvacetiletá hvězda jarní části ligy na Letné normálně trénuje a podle informací Aktuálně.cz nyní existují dva scénáře: Sparta vyčká co možná nejdéle do konce přestupního období s tím, že cena za Hancka bude ještě klesat, v takovém případě ovšem reálně hrozí, že ho vyplatí jiný klub. Ve hře je i varianta, že by se Letenští domluvili s Fiorentinou na dalším hostování.

Naopak sága Kanga, která dlouhé měsíce hýbala sparťanskou veřejností, je definitivně u konce. Kontroverzní záložník už podepsal smlouvu v Crvené zvezdě Bělehrad, se Spartou se tak rozloučil ziskem domácího poháru MOL Cupu, první vítěznou trofejí pro Letenské po šesti letech. "Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy. Respektoval týmová pravidla, dodržoval pokyny trenéra. Pak je to hráč, kterého tu chceme," uvedl sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický.

"S ohledem na tento fakt a po zkušenostech s ním jsme vyhodnotili, že naší společnou cestou může být jen kontrakt, který bude hráče od samého začátku motivovat k tomu, aby nadále splňoval tato kritéria. Proto jsme navrhli model: hraješ, plníš úkoly trenéra, jsi disciplinovaný, máš dvouletý kontrakt. Takovou délku nové smluvní spolupráce si sám Kanga představoval. Tento model byl ale zároveň nastavený takto: nejsi disciplinovaný, nerespektuješ spoluhráče a kouče, pak nehraješ a budeš tu s námi jen rok," dodal bývalý kapitán české reprezentace.

Kanga přišel do Sparty v lednu 2018 z Crvené zvezdy a stal se jednou z opor týmu. V úvodním půlroce dal na Letné čtyři ligové branky, v dalších dvou sezonách nejvyšší soutěže si připsal shodně 12 gólů. V uplynulém ročníku byl druhým nejlepším týmovým střelcem za útočníkem Liborem Kozákem. Za Spartu Kanga odehrál 81 soutěžních duelů, ve kterých vstřelil 31 gólů.

Zároveň se ale nevyhnul několika výstřelkům a občas se nechoval týmově. "Po nástupu do funkce sportovního ředitele jsem se zmiňoval o věcech, které pro mě při skládání mužstva budou naprosto podstatné a které tvoří základ mé představy o fungování skutečného týmu. Jednou z těchto věcí bylo, aby se Sparta opět prezentovala jako skutečný tým a ne jako soubor individualit. Zároveň jsem hovořil i o tom, že budeme ve Spartě pracovat s hráči, kteří mají touhu v klubu být, identifikují se s klubem a jeho hodnotami a mají týmové smýšlení," podotkl Rosický.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy