92 milionů. Fiorentina chce za Hancka balík, Sparta dotahuje Krejčího a Čelůstku

jšk, yac
31. 7. 2020 9:08
Hned dva české reprezentanty by mohla v nejbližší době představit jako své nové tváře pražská Sparta. Zatímco záložník Ladislav Krejčí by se na Letnou vrátil po čtyřech letech, u obránce Ondřeje Čelůstky je situace pikantnější - před svým odchodem do Turecka odehrál dvě sezony v konkurenční Slavii.
Dávid Hancko (vpravo) a Ladislav Krejčí. Zatím ten sparťanský.
Dávid Hancko (vpravo) a Ladislav Krejčí. Zatím ten sparťanský. | Foto: ČTK

Letenský management je blízko zisku reprezentačních posil. Ve velmi nadějné fázi jednání je návrat Ladislava Krejčího, který by se do Sparty vrátil po čtyřech letech strávených v Boloni. Osmadvacetiletý odchovanec klubu by mohl být při odchodech Frýdka a Costy ideální variantou na levý kraj obrany.

Krejčí je nyní stále ještě v Itálii, podle dobře informovaného zdroje je ale dohoda blízko a definitivně by měla být stvrzena příští týden.

Do zdárného konce míří i námluvy s Ondřejem Čelůstkou, který na Letnou míří jako volný hráč. Což nakonec může být poslední překážkou, není úplně ojedinělé, když v takovém případě na poslední chvíli přiletí lukrativnější nabídka z jiného klubu. Nicméně momentálně je situace taková, že je Čelůstka se Spartou domluvený.

Krajní obránce, v poslední době ovšem spíše stoper, by mohl být alternativou za Dávida Hancka, kterého by Sparta musela vykoupit z Fiorentiny.

Italský tým podle serveru fiorentinanews.cz původně požadoval za uplatnění opce pět milionů eur, tedy asi 130 milionů korun. Opce uplatněna nebyla, nyní je Hancko údajně k mání na přestup za částku kolem 3,5 milionu, tedy asi 92 milionů korun. Problém je, že i tato částka je (zatím) pro Spartu příliš vysoká.

Dvaadvacetiletá hvězda jarní části ligy na Letné normálně trénuje a podle informací Aktuálně.cz nyní existují dva scénáře: Sparta vyčká co možná nejdéle do konce přestupního období s tím, že cena za Hancka bude ještě klesat, v takovém případě ovšem reálně hrozí, že ho vyplatí jiný klub. Ve hře je i varianta, že by se Letenští domluvili s Fiorentinou na dalším hostování.

Naopak sága Kanga, která dlouhé měsíce hýbala sparťanskou veřejností, je definitivně u konce. Kontroverzní záložník už podepsal smlouvu v Crvené zvezdě Bělehrad, se Spartou se tak rozloučil ziskem domácího poháru MOL Cupu, první vítěznou trofejí pro Letenské po šesti letech. "Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy. Respektoval týmová pravidla, dodržoval pokyny trenéra. Pak je to hráč, kterého tu chceme," uvedl sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický.

"S ohledem na tento fakt a po zkušenostech s ním jsme vyhodnotili, že naší společnou cestou může být jen kontrakt, který bude hráče od samého začátku motivovat k tomu, aby nadále splňoval tato kritéria. Proto jsme navrhli model: hraješ, plníš úkoly trenéra, jsi disciplinovaný, máš dvouletý kontrakt. Takovou délku nové smluvní spolupráce si sám Kanga představoval. Tento model byl ale zároveň nastavený takto: nejsi disciplinovaný, nerespektuješ spoluhráče a kouče, pak nehraješ a budeš tu s námi jen rok," dodal bývalý kapitán české reprezentace.

Kanga přišel do Sparty v lednu 2018 z Crvené zvezdy a stal se jednou z opor týmu. V úvodním půlroce dal na Letné čtyři ligové branky, v dalších dvou sezonách nejvyšší soutěže si připsal shodně 12 gólů. V uplynulém ročníku byl druhým nejlepším týmovým střelcem za útočníkem Liborem Kozákem. Za Spartu Kanga odehrál 81 soutěžních duelů, ve kterých vstřelil 31 gólů.

Zároveň se ale nevyhnul několika výstřelkům a občas se nechoval týmově. "Po nástupu do funkce sportovního ředitele jsem se zmiňoval o věcech, které pro mě při skládání mužstva budou naprosto podstatné a které tvoří základ mé představy o fungování skutečného týmu. Jednou z těchto věcí bylo, aby se Sparta opět prezentovala jako skutečný tým a ne jako soubor individualit. Zároveň jsem hovořil i o tom, že budeme ve Spartě pracovat s hráči, kteří mají touhu v klubu být, identifikují se s klubem a jeho hodnotami a mají týmové smýšlení," podotkl Rosický.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Síť hobbymarketů Bauhaus v Česku spustila svůj e-shop

Síť hobbymarketů Bauhaus dnes v Česku spustila e-shop. Nabízí doručení domů i vyzvednutí v prodejně. Provoz internetového obchodu společnost připravovala od roku 2020. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

V e-shopu Bauhausu je v současné době dostupných zhruba 40 000 produktů. Nabídku bude firma postupně rozšiřovat, a to i o zboží vlastních značek jako Swingcolor, Gardol nebo Probau. Internetový prodej je podle vedoucího oddělení E-business ve společnosti Bauhaus Václava Ptáčníka v dnešní době nezbytností.

Uvedl, že český zákazník je zvyklý na vysoké standardy, proto se firma podle něj rozhodla pro lokální řešení. "Z tohoto pohledu pro nás pozdější spuštění e-shopu může být paradoxně benefitem, protože jsme mohli k realizaci využít ty nejmodernější technologie. Díky tomu nejen smažeme jistý technologický dluh, který jsme měli, ale dokážeme nabídnout něco navíc," řekl Ptáčník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy