Sparta nevyslala na branku Ostravy jedinou střelu a byla ráda za bezgólovou remízu

17. 1. 2021 20:50
Fotbalisté Ostravy remizovali na úvod jarní části první ligy se Spartou bez gólů. V utkání 15. kola měli více příležitostí domácí, ale neprosadili se stejně jako Pražané, kteří za celých 90 minut ani jednou netrefil bránu.
Trenér Sparty Václav Kotal se musel v Ostravě spokojit s bodem za remízu 0:0
Trenér Sparty Václav Kotal se musel v Ostravě spokojit s bodem za remízu 0:0 | Foto: Reuters

Letenští v lize podruhé za sebou nezvítězili a na vedoucí Slavii ztrácejí ze třetího místa neúplné tabulky už devět bodů. Baník sedm kol po sobě neprohrál a je pátý.

I v třeskutém mrazu, který byl v době zápasu kolem minus 13 stupňů, se pořadatelům povedlo připravit slušný terén. První šanci na něm měli hosté, kterým z nejrůznějších důvodů chyběla řada hráčů. Ligovou premiéru si i kvůli tomu odbyl sedmnáctiletý obránce Vitík, v základní sestavě nastoupil poprvé také Minčev.

Sáčkův dlouhý pas za obranu trefil ve 20. minutě domácí stoper Fillo z voleje tak nešťastně, že málem přeloboval vlastního gólmana. Laštůvka ale prokázal znamenitý reflex a balon vytáhl na roh.

Pak přišly chvíle Ostravy, která i na těžkém zmrzlém terénu dokázala realizovat několik úspěšných kombinací. Domácí v 25. minutě zatáhli akci rychle po pravém křídle, Tetour ideálním centrem našel na malém vápně De Azeveda a ten z první mířil těsně nad Nitovu branku.

Vzápětí Baník pohrozil stejnou dvojicí znovu. Po souhře Holzera a De Azeveda střílel Tetour zhruba z 10 metrů, ale z osy hřiště nedokázal prostřelil chumel těl před sebou.

Baník měl více ze hry i ve druhé půli. Příležitosti si už ale vytvářel s většími problémy. Nejblíže gólu byl v 79. minutě po rohu Stronati, jeho hlavička z malého vápna ale o centimetry minula tyč.

Vzápětí se prostor na pravé straně otevřel hostujícímu Vindheimovi, ale Juliš po jeho prudkém centru nedokázal míč hlavou usměrnit mezi tyče. Ostrava doma podruhé za sebou se Spartou remizovala bez branek a Letenské neporazila v posledních sedmi ligových utkáních.

15. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Podaný - Adámková (video). ŽK: Pokorný, Jánoš - Ladislav Krejčí I, Dočkal. Bez diváků.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Jánoš, Kaloč - De Azevedo, Tetour (89. Ndefe), Holzer (86. Zajíc) - Kuzmanovič (77. Potočný). Trenér: Kozel.

Sparta: Nita - Plechatý, Vitík, Hancko, Hanousek - Vindheim, Sáček, Dočkal, Minčev (72. Trávník), Ladislav Krejčí I (46. Karabec) - Juliš. Trenér: Kotal.