Sparta nasázela slovenskému Ružomberku pět branek, na čtyřech z nich se podílel Konaté

24. 1. 2017 14:51
Fotbalová Sparta zvítězila drtivým způsobem i ve třetím přípravném zápase roku 2017 na české půdě. Slovenský Ružomberok deklasovali Pražané 5:0.
Tiémoko Konaté
Tiémoko Konaté | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty pokračují v zimní přípravě v dobrých výkonech. V dnešním duelu v Praze na hřišti Meteoru rozdrtili pátý celek slovenské ligy Ružomberok 5:0 a ani ve čtvrtém lednovém duelu nenašli přemožitele. Na čtyřech gólech se podílel Tiémoko Konaté.

Ofenzivní záložník z Pobřeží slonoviny, který bojuje o novou šanci ve Spartě poté, co si na podzim chtěl vymoci přestup, patřil k začátku dnešního duelu k nejlepším hráčům. Ve 26. minutě nejprve vybojoval penaltu, kterou proměnil Bořek Dočkal, a ještě do přestávky po pěkné akci přihrál na gól Lukáši Julišovi.

Sparta dominovala i s mladíky

V 51. minutě se Konaté sám brankově prosadil technickou střelou z hranice vápna k tyči. Sparta po přestávce prostřídala řadu hlavně zkušenějších hráčů, přesto i v druhé půli nadále dominovala.

V 63. minutě zvýšil po rohu dalekonosnou technickou ranou za šestnáctkou Rus Vjačeslav Karavajev a v 66. minutě po další Konatého přihrávce skóroval Aleš Čermák.

Červená neznamenala vyloučení

V 71. minutě po červené kartě musel ze hřiště Mazuch po strkanici s bývalým sparťanem v barvách Ružomberku Lačným, ale vzhledem k tomu, že šlo o přípravný duel, nemuseli Letenští do deseti a na umělý trávník se vrátil Čermák. "Ondra (Mazuch) je tvrdý chlap, chce vyhrávat, ale ta reakce nebyla správná. O tom si promluvíme," řekl novinářům kouč Sparty Tomáš Požár.

V závěru ještě Konaté vybojoval další penaltu, ale Michal Kadlec branku minul. "Víme, co Timi umí. Víme, jaký je to hráč, a to je jeden z důvodů, proč je zde zpátky. Je to výborný hráč a jsme přesvědčeni, že nám může pomoci. Může hrát zprava i zleva a zvládá to velmi dobře," řekl Požár.

Sparta výhrou 5:0 navázala na dvě sobotní vítězství 4:0 nad Teplicemi a 5:1 nad Ústím nad Labem. Předtím na soustředění ve Španělsku remizovala s Freiburgem 0:0. Další duely už třetí tým ligové tabulky sehraje na druhém herním kempu ve Španělsku.

"Protočili jsme dost hráčů, pořád je to příprava, ale s jejím průběhem jsme zatím spokojeni. Výsledky v našich hlavách nehrají žádnou velkou roli, pracujeme se způsobem hry a týmovými i individuálními výkony," řekl Požár. "Na hodnocení je ještě brzo. Čekáme hlavně na zápasy ve Španělsku, které by se měly hrát na dobrém terénu a na správných rozměrech hřiště. Věříme, že tam najdeme pravou tvář Sparty," dodal.