Sparta na Dukle dvakrát doháněla ztrátu. O výhře rozhodl v závěru Tetteh

Aktualizováno 18. 2. 2019 21:16
Fotbalisté Sparty v dramatické dohrávce 21. kola první ligy zvítězili na hřišti poslední Dukly 3:2 a poskočili na třetí místo tabulky o skóre před Ostravu. Skóre na Julisce už ve třetí minutě otevřel domácí Branislav Miloševič, chvíli poté vyrovnal Guélor Kanga. V 65. minutě si Dominik Plechatý vstřelil vlastní gól, na který opět brzy odpověděl Ondřej Zahustel. V 83. minutě malé pražské derby rozhodl Benjamin Tetteh. Dukla zůstala o skóre za Karvinou.
Benjamin Tetteh slaví vítěznou branku v zápase proti Dukle.
Benjamin Tetteh slaví vítěznou branku v zápase proti Dukle. | Foto: ČTK

"V zápase Dukly s Baníkem jsme viděli, že po zimní přestávce hrajou jinak než na podzim a že to bude těžké. Takže jsem hrozně rád, že jsme to otočili," řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný na tiskové konferenci.

Domácí začali výborně a už ve třetí minutě favorita zmrazili vedoucím gólem. Miloševič napřáhl z dálky a výstavní ranou k tyči přehodil brankáře Nitu. Dukla proti letenskému soupeři skórovala po 509 minutách. Nita o chvíli později zabránil druhému zásahu, když zblízka vychytal volného Podaného.

"Byl to nejhezčí gól mé kariéry. Snažím se to dělat na tréninku, zůstávám tam a kopu ty míče. Dneska se mi to povedlo, chtěl jsem to přesně tak," komentoval Miloševič svou branku.

Sparta, za kterou poprvé nastoupila i švédská zimní posila Karlsson, ve 12. minutě vyrovnala. Po Sáčkově průniku do pokutového území se od Kozmy míč odrazil k nepokrytému Kangovi a ten se prosadil tvrdou ranou k tyči.

Duklu rychle inkasovaný gól nepoložil a se Spartou ve zbytku poločasu držela krok. Domácí Souček z voleje vypálil nad břevno, na druhé straně branku netrefili Tetteh ani Kanga.

Domácí i druhý poločas začali lépe a v 56. minutě se znovu ujali vedení. Tetour našel v šestnáctce Gonzáleze, jehož střelu si Plechatý srazil do vlastní branky. Hostující fanoušci pak začali skandovat "Ščasný ven".

"Když jsme se dostali na 2:1, tak jsem věřil, že Sparta nemá náboje na to, aby nás ohrozila. Bohužel jsme dostali dva góly ze středu hřiště," konstatoval kouč Dukly Roman Skuhravý.

Sparta i podruhé rychle odpověděla. V 64. minutě si na Sáčkův přímý kop naskočil Zahustel a umístěnou hlavičkou překonal brankáře Radu. Brzy nato mohl otočit skóre Tetteh, ale samostatný únik zahodil a trefil jen gólmana Dukly.

Tetteh si spravil chuť v 81. minutě, kdy si naskočil na Hanouskův centr a od domácí obrany dostal spoustu času i prostoru k přesné hlavičce. Ghanský útočník dal desátý ligový gól v této sezoně.

"Vždycky když to vypadalo, že máme zápas pod kontrolou, tak jsme udělali chyby, které pramení z přemíry snahy, možná z nezažití systému," podotkl Skuhravý.

Sparta porazila dejvického soupeře poosmé z posledních devíti utkání v nejvyšší soutěži a navázala na úvodní jarní výhru 1:0 nad jiným pražským týmem Bohemians 1905.

"V první řadě jsem spokojený s tím, že jsme dvakrát naplno bodovali. To je v tuto chvíli nejpodstatnější, protože jsme na podzim několik posledních zápasů nevyhráli. Věděli jsme, že po té přípravě musíme v první řadě bodovat. Věřím, že s body budou přicházet i lepší a lepší výkony," uvedl Ščasný.

Dukla Praha - Sparta Praha 2:3 (1:1)

Branky: 3. Miloševič, 56. vlastní Plechatý - 12. Kanga, 64. Zahustel, 81. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Adam (video). ŽK: Koval, Kozma, Ostojič, González - Zahustel. Diváci: 6122.

Dukla: Rada - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Miloševič, Krunert, Koval (71. Holenda), González (84. Holík), Souček - Tetour (87. Djuranovič), Podaný. Trenér: Skuhravý.

Sparta: Nita - Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek - Sáček, Frýdek - Karlsson (74. Čivič), Kanga (60. Hašek), Chipciu (57. Hložek) - Tetteh. Trenér: Ščasný.