reklama
 
 

Sparta má nového sportovního ředitele. Dostal za úkol najít kouče

10. 10. 2016 14:24
Fotbalová Sparta zřídila funkci sportovního ředitele klubu, do které byl dosazen stávající šéf skautingu Tomáš Požár. Své funkce se plně ujme během zimní přestávky, jeho hlavním úkolem do té doby bude najít nového trenéra. Někdejší hráč Sparty, Jablonce či Teplic stejnou funkci již dříve zastával v Bohemians 1905, hlavou skautingu Sparty se stal v roce 2015. "Vzhledem k současné pozici šéfa skautingu má velký přehled o hráčích v domácí lize i v zahraničí. Má všechny předpoklady, aby v této pozici uspěl," uvedl na webu Sparty generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Praha - Sportovním ředitelem fotbalové Sparty byl jmenován dosavadní šéf skautingu Tomáš Požár. Jednačtyřicetiletý bývalý obránce letenského celku se funkce naplno ujme v zimní přestávce, už teď se však bude podílet na hledání nového trenéra.

"Za Spartu hrál, je odborně na vysoké úrovni, má respekt ve fotbalovém prostředí, zkušenosti jak s trénováním, tak s pozicí sportovního ředitele a poté i ředitele prvoligového klubu," uvedl na internetových stránkách Sparty generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Sportovní úsek měl dosud na starost Jakub Otava, který je současně členem představenstva klubu. "Navíc i vzhledem k současné pozici šéfa skautingu má (Požár) velký přehled o hráčích v domácí lize i v zahraničí. Má všechny předpoklady, aby v této pozici uspěl," dodal Kotalík.

Prvním úkolem pro Požára bude najít nástupce Zdeňka Ščasného, který kvůli špatným výsledkům u týmu před dvěma týmy skončil. Dočasně ho ve funkci nahradil kouč dorostu a asistent David Holoubek, pod jehož vedením Sparta porazila v Evropské lize Inter Milán 3:1 a v domácí soutěži remizovala 3:3 v Brně.

Požár přišel do Sparty jako šéf úseku vyhledávání nových hráčů loni v létě, před tím působil ve funkci sportovního ředitele Bohemians Praha 1905. Během hráčské kariéry nastupoval za Jablonec, Teplice a Spartu, se kterou v roce 1995 získal mistrovský titul. V nejvyšší soutěži odehrál 61 zápasů.

autoři: Sport, ČTK | 10. 10. 2016 14:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama